Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm

Fujifilm Polska zaprezentowało X edycję Kalendarza Fujifilm na rok 2015. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ zdjęcia wyłoniono w konkursie na najciekawsze fotografie uliczne w Polsce, Czechach i na Słowacji.

X edycja Kalendarza Fujifilm

Już od 10 lat Fujifilm wypuszcza limitowany kalendarz. Zazwyczaj zdjęcia były wykonywane przez zawodowych fotografów, a ich bohaterami były modelki, poza rokiem 2013, kiedy w kalendarzu wystąpiły azjatyckie dzieci, fotografowane przez Szymona Szcześniaka i Marka Straszewskiego.

W tym roku firma Fujifilm zorganizowała konkurs na najciekawsze zdjęcie uliczne, w którym udział mógł wziąć każdy pod dwoma warunkami: zdjęcia muszą być wykonane aparatem Fujifilm serii X i przedstawiać życie ulicy.

Jury składające się z przedstawicieli mediów fotograficznych oraz Tomasza Lazara i Tomka Sikory wybrało 12 zdjęć. Tomek Sikora określił poziom konkursu jako wysoki i nie szczedził pochwał dla autorów zdjęć.

Tomek Sikora opowiada o zdjęciach konkursowych

Zwycięzcami konkursu zostali:
Radosław Krzempek – styczeń – Fujifilm X100
Igor Pisuk – luty – Fujifilm X20
Paweł Kosicki – marzec – Fujifilm X-E1
Natalia Hlavickova – kwiecień – Fujifilm X100
Krzysztof Wójcik – maj – Fujifilm X100s
Milan Schirlo – czerwiec – Fujifilm X-E2
Zdenek Dvorak – lipiec – Fujifilm X-E1
Milos Lacika – sierpień – Fujifilm X100
Robert Cieślik – wrzesień – Fujifilm X-T1
Mirosław Żak – październik – Fujifilm X20
Piotr Kutolowski – listopad – Fujifilm X-E2
Marcin Kontraktewicz – grudzień – Fujifilm X-Pro1

Zobacz również: Fujifilm GFX 50S - pierwsze wrażenia z Kolonii

Jak co roku, sprzedaż egzemplarzy kalendarza ma charakter charytatywny. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na fundację „A kogo?”, która ufundowała budowę kliniki „Budzik” dla dzieci z ciężkimi urazami mózgu.

Aby otrzymać kalendarz, należy przesłać potwierdzenie przelewu pieniędzy na konto fundacji „A kogo?” - www.akogo.pl/przelew.php pod adres mailowy informacje@fujifilm.pl. W tytule maila należy napisać „A kogo?”. Po zweryfikowaniu potwierdzenia przelewu, kalendarz w prostokątnej kopercie zostanie wysłany na wskazany adres. Minimalna kwota przelewu to zaledwie 100 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu Wymierna siła fotografii Jakuba Szymczuka Poland National Award - specjalny konkurs dla fotografów z Polski

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii