Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia?

© Peter Schafrick

© Peter Schafrick

Peter Schafrick fotografuje różne przedmioty w ruchu. Jego studio to połączenie pokoju dziecięcego i garażu.

High speed photographer pracuje dla dużych firm. Zawodowo zatrzymuje na zdjęciach płyny i przedmioty w ruchu. Zajmuje się tym także hobbistycznie. Po skończonym dniu pracy odkłada butelkę wódki, którą przed chwilą fotografował dla koncernu, i chwyta za kombinerki i lalki. Przedmioty pokrywa kilkoma kolorami cieknącej farby. Potem dzięki obrotowemu trzymadłu wprawia w ruch przedmiot, farba chlapie na wszystkie strony, jest wesoło. W dużym skrócie właśnie tak powstają te efektowne obrazy.

© Peter Schafrick

Dzięki zakładce "behind the scenes" dostępnej na stronie Schafricka możemy zajrzeć do jego warsztatu i zobaczyć, jak on to robi. Może warto spróbować takich zabaw w domu? Musicie mieć butelkę wódki… no dobrze, taki żarcik. Studio, w którym fotografuje Schafrick, jest wyłożone folią. Fotograf używa kolorowych farb akrylowych i ma do pomocy obrotowe trzymadło. Korzysta z lamp studyjnych. Można też posłużyć się lampami reporterskimi, których błysk da się zsynchronizować z krótkim czasem, bo takiego potrzebujemy, żeby zatrzymać szybko poruszające się obiekty — i gotowe. Wyrzutnią przedmiotów może być jakiś małoletni asystent, wszystko da się zrobić w plenerze, gdzieś przy ścianie garażu. Udanej zabawy z high speed photography.

© Peter Schafrick
© Peter Schafrick
© Peter Schafrick

Zobacz również: Jak samodzielnie wykonać statyw do smartfona?

© Peter Schafrick
© Peter Schafrick
© Peter Schafrick
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"