Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

W dzisiejszym poradniku pokazuję, jak używać rozmyć, aby dzięki nim wydobyć charakter zdjęcia i nadać mu określony wyraz. Spróbujcie, bo warto!

©JK, mod. Gabi Relikowska

W ostatnim czasie dostałem od Was dużo maili dotyczących różnych rodzajów rozmyć. Typowego gaussian blura stosowanego do zmniejszania głębi ostrości nigdy nie używam, zaś narzędzia poruszenia i tilt shift dość często goszczą na moich zdjęciach.

Pamiętajcie jednak, że bardzo ważny jest umiar, bo bardzo łatwo można zepsuć zdjęcie, szczególnie jeśli dobierzecie nieodpowiedni efekt.

Warto jednak próbować, bo być może i Wasze fotografie nabiorą charakteru! Do roboty :)

Elementy dzisiejszego poradnika:

-poruszenie
-tilt shift
-mieszanie warstw
-maskowanie gradientem
-rozciąganie zdjęcia

Zobacz również: Szybki sposób kopiowania kolorystki zdjęć

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Timelapse dla początkujących - podstawy warsztatu [poradnik] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 2] Fotografowanie wydarzeń potencjalnie niebezpiecznych [poradnik] Nadaj charakter zdjęciom przy użyciu mapy gradientu [wideoporadnik] Atramentem malowane, czyli pomysł na jesienną nudę [zrób to sam] Jak obrobić jesienne portrety? [wideoporadnik] Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Świeże kąski w Adobe Camera RAW 8.1 [wideoporadnik] Adobe Photoshop CC – co nowego? [wideoporadnik] Efekt retro w Gimpie? Wystarczy 5 minut! [wideoporadnik] Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] ”3, 2, 1... Photoshop!” to nowa seria przydatnych samouczków Adobe Fotografia z cenzurą