Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą

lens camera

lens camera

Kilka źródeł donosi o tym, że Sony wyprodukuje szkła ze zintegrowanym sensorem, pamięcią, baterią i Wi-Fi w jednym body. Niedoskonałe zdjęcie powyżej pokazuje, jak ma to wyglądać.

Dzięki Wi-Fi obiektywy będą się komunikowały np. ze smartfonami/tabletami, użytkownik będzie więc miał do dyspozycji pełnowartościowy aparat. Naturalnie obiektywy będą mogły działać samodzielnie. Podobno sprzęt ma być wyposażony w ten sam sensor co Sony RX100MII i w tę samą optykę Zeissa.

Tego typu rewelacja pojawiła się już na Targach elektroniki CES 2011, tyle że była to fałszywka (wideo poniżej).

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, czeka nas nie lada rewolucja. Prosty zabieg odłączenia wyświetlacza od reszty body daje nowe możliwości. Ile razy chcieliście zrobić efektowną klatę z poziomu chodnika? Mnie zdarzyło się nawet leżeć, żeby zrobić "to" zdjęcie, a po zmianach może to być łatwe jak wiązanie butów. Wystarczy puścić wodze fantazji i pomyśleć, do czego nowa zabawka może się przydać. Mam nadzieję, że te wieści to nie wymysł jakiegoś żartownisia i że będziemy mogli niedługo przetestować nową technologię.

 

Źródło: sonyalpharumors

Zobacz również: Zobacz to, co nieuchwytne, czyli fotografia highspeed w domu

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica?