OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować

© Léo Marius

© Léo Marius

Świeżo upieczony dizajner Léo Marius stworzył pierwszą analogową lustrzankę, którą można wydrukować na drukarce 3D. Poznajcie OpenReflex.

Technologia druku 3D umożliwia wydrukowanie niemal wszystkiego: okularów, butów, elementów pozwalających na wybudowanie domu, a nawet karabinu. Przyszedł czas na aparat fotograficzny.

http://gadzetomania.pl/5841,3d-printing-wychodzi-na-ulice-kangury-skacza-z-radosci">3D Printing wychodzi na ulicę. Kangury skaczą z radości!

OpenReflex składa się z trzech podstawowych elementów: komory filmu, mechanicznej szczelinowej migawki i prymitywnego wizjera. Jest wyposażony w uniwersalny, regulowany bagnet, do którego podobno można dokręcić każdy obiektyw. Migawka pracuje w jednym czasie — 1/60 s. W praktyce czas zależy od tego, jak szybko naciśnie się spust.

© Léo Marius
© Léo Marius

Do złożenia zabawki potrzebny jest mały magnes, kawałek lustra, kilka śrubek, trochę kleju, silikonowy uszczelniacz i oczywiście drukarka 3D. Montaż zajmuje godzinę, a drukowanie około 15 godzin. Koszty materiałów to niecałe 100 zł. Cenę drukarki 3D przemilczę.

Zabawka na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie surowego prototypu — i taka w rzeczywistości jest. Projekt jest dostępny online, można go pobrać i dowolnie modyfikować.

© Léo Marius

Minie jeszcze parę, może paręnaście lat, zanim technologia druku 3D stanie się powszechna i w pełni wydajna. Jedno jest pewne: rewolucja trwa, a OpenReflex jest jej pierwszym dzieckiem, przynajmniej jeśli chodzi o fotografię. Na razie to nie w pełni wystrugany Pinokio, ale pewnie znajdzie się kilku zręcznych Dżepettów, którzy go dopracują.

© Léo Marius

Przykładowe zdjęcia z OpenReflexa:

© Léo Marius
© Léo Marius
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica?