Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Jeśli okulary Google Glass przyjmą się w fotografii, miasto będzie pełne ludzi spastycznie poruszających się we wszystkie strony, kucających, godzinami wystających na rogach ulic w oczekiwaniu na "decydujący moment", zdobywających TE zdjęcia. W sumie to wiele się nie zmieni… Czy na pewno?

Większość geeków wie już wszystko na temat okularów Google'a. Zakładasz je na nos, aktywujesz dotykiem, dzięki głosowym komendom możesz sterować funkcjami, filmować, robić zdjęcia i udostępniać je przez Wi-Fi, dowiedzieć się, która jest godzina, jaka jest pogoda itd.

Z Google Glass w serce konfliktu

Reporter Tim Pool prowadził relację z protestów w Stambule przy użyciu smartfona i Google Glass. Ciekawostka czy początek nowej tendencji?

Modele demo okularów dotarły do wybranej grupy osób już na początku roku. Jednym ze szczęśliwych testerów jest Richard "Koci" Hernandez - fotograf, producent i filmowiec działający w Stanach. Konikiem Hernandeza jest fotografia uliczna. Od kilkunastu dni wrzuca on swoje doświadczalne zdjęcia uliczne z Google Glass na specjalne konto na Instagramie. Wygląda to całkiem nieźle.

Koci, tak jak wielu fotografów, lubi nowe zabawki i z zapałem je testuje. Autor już od kilku lat fotografuje iPhone'ami. Z jego słów wynika, że Google Glass w przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w fotografii profesjonalnej, tak jak smartfony.

Wygląda jednak na to, że na razie będzie z tym trudno. Google Glass nie są pozbawione wad - urządzenie ma duże opóźnienie przy spuście, a zdjęcia są dość kiepskiej jakości. Plusem na pewno jest względnie dyskretny wygląd sprzętu.

Poza sprawami natury technicznej pozostają też problemy natury etycznej, którymi niedawno zajmowała się Olga. Możliwe, że w przyszłości fotograf będzie dysponował takimi okularami jako jednym z narzędzi. Zakładając, że większość osób będzie miała takie zabawki na oczach, fotograf będzie niepostrzeżenie zdobywał swój materiał, jak szpieg. Tyle że fotograf, jak to fotograf, zawsze będzie szukał tego wyjątkowego kadru.

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica?