Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej
Wojciech Gadomski
02.07.2013 10:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:13

Jeśli okulary Google Glass przyjmą się w fotografii, miasto będzie pełne ludzi spastycznie poruszających się we wszystkie strony, kucających, godzinami wystających na rogach ulic w oczekiwaniu na "decydujący moment", zdobywających TE zdjęcia. W sumie to wiele się nie zmieni... Czy na pewno?

Większość geeków wie już wszystko na temat okularów Google'a. Zakładasz je na nos, aktywujesz dotykiem, dzięki głosowym komendom możesz sterować funkcjami, filmować, robić zdjęcia i udostępniać je przez Wi-Fi, dowiedzieć się, która jest godzina, jaka jest pogoda itd.

[solr id="fotoblogia-pl-71631" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1583,z-google-glass-w-serce-konfliktu" _mphoto="schowek-1-71631-238x168-a62d31cf.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2989[/block]

Modele demo okularów dotarły do wybranej grupy osób już na początku roku. Jednym ze szczęśliwych testerów jest Richard "Koci" Hernandez - fotograf, producent i filmowiec działający w Stanach. Konikiem Hernandeza jest fotografia uliczna. Od kilkunastu dni wrzuca on swoje doświadczalne zdjęcia uliczne z Google Glass na specjalne konto na Instagramie. Wygląda to całkiem nieźle.

Obraz

Koci, tak jak wielu fotografów, lubi nowe zabawki i z zapałem je testuje. Autor już od kilku lat fotografuje iPhone'ami. Z jego słów wynika, że Google Glass w przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w fotografii profesjonalnej, tak jak smartfony.

Wygląda jednak na to, że na razie będzie z tym trudno. Google Glass nie są pozbawione wad - urządzenie ma duże opóźnienie przy spuście, a zdjęcia są dość kiepskiej jakości. Plusem na pewno jest względnie dyskretny wygląd sprzętu.

Koci Studios quick Google Glass demo

Poza sprawami natury technicznej pozostają też problemy natury etycznej, którymi niedawno zajmowała się Olga. Możliwe, że w przyszłości fotograf będzie dysponował takimi okularami jako jednym z narzędzi. Zakładając, że większość osób będzie miała takie zabawki na oczach, fotograf będzie niepostrzeżenie zdobywał swój materiał, jak szpieg. Tyle że fotograf, jak to fotograf, zawsze będzie szukał tego wyjątkowego kadru.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)