Fascynujący projekt Muzeum Fotografii

PH Muzeum

PH Muzeum

Projekt "PH Muzeum", przygotowany przez architekta Fernanda Romera i jego zespół, jest inspirowany budową aparatu fotograficznego. Jego bryła mocno odbiega od standardów, jest kosmiczna!

Budynek zostanie wzniesiony na stalowej konstrukcji pokrytej panelami z kamienia, układającymi się w heksagonalną "koronkę".

Swoją strukturą budowla ma przypominać obiektyw i nawiązywać do budowy aparatu. Wnętrze muzeum rozrasta się promieniście, 3800 m² przestrzeni wypełniają głównie spiralne rampy i lobby. Promienie słoneczne dostarczą światło wszędzie, gdzie tylko się da, będą sączyły się przez świetliki, a gdzie indziej ich energię zbiorą panele.

Projekt przypomina koncepty Oscara Niemeyera. Spiralne platformy są w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Oczywiście wszystko wygląda jak statek Enterprise ze Star Treka. W sumie wszystko, co interesujące, znalazło się w założeniach architekta.

Dobrze by było, gdyby taki fotograficzny statek kosmiczny wylądował u nas, na przykład w miejscu skasowanego projektu Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nic z tego. Projekt powstał z myślą o Emiratach Arabskich i możliwe, że Arabowie mają pieniądze na jego realizację. Nam zostaje tworzyć i mieć nadzieję, że kiedyś nasze dzieła zostaną wystawione w tej pięknej przestrzeni.

PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.fr-ee.org/

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Popularne w tym tygodniu:

Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Fotograf splajtował przez... małpę? Teraz myśli o wyprowadzaniu psów, by zarobić na życie Modelki w Chinach wiedzą, co to profesjonalizm. Tak szybkiego pozowania jeszcze nie widzieliśmy Badania wykazują, że ludzie nie potrafią odróżnić fałszywego zdjęcia od prawdziwego CEA-Leti stworzyło w pełni działającą zakrzywioną matrycę pełnoklatkową Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Zdjęcia chińskich strojów dla stewardess zaskoczyły wszystkich podczas Paryskiego Tygodnia Mody 200 000 dolarów – tyle kosztowało to bezmyślne selfie Wasz aparat może podzielić los kamerki GoPro, którą orzeł pomylił z rybą Ciekawy obiektyw za 115 zł, który zamieni wasz pokój w aparat otworkowy Widzieliście już tego lewitującego ptaka? To wszystko przez synchronizację klatek