Fascynujący projekt Muzeum Fotografii

PH Muzeum

PH Muzeum

Projekt "PH Muzeum", przygotowany przez architekta Fernanda Romera i jego zespół, jest inspirowany budową aparatu fotograficznego. Jego bryła mocno odbiega od standardów, jest kosmiczna!

Budynek zostanie wzniesiony na stalowej konstrukcji pokrytej panelami z kamienia, układającymi się w heksagonalną "koronkę".

Swoją strukturą budowla ma przypominać obiektyw i nawiązywać do budowy aparatu. Wnętrze muzeum rozrasta się promieniście, 3800 m² przestrzeni wypełniają głównie spiralne rampy i lobby. Promienie słoneczne dostarczą światło wszędzie, gdzie tylko się da, będą sączyły się przez świetliki, a gdzie indziej ich energię zbiorą panele.

Projekt przypomina koncepty Oscara Niemeyera. Spiralne platformy są w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Oczywiście wszystko wygląda jak statek Enterprise ze Star Treka. W sumie wszystko, co interesujące, znalazło się w założeniach architekta.

Dobrze by było, gdyby taki fotograficzny statek kosmiczny wylądował u nas, na przykład w miejscu skasowanego projektu Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Nic z tego. Projekt powstał z myślą o Emiratach Arabskich i możliwe, że Arabowie mają pieniądze na jego realizację. Nam zostaje tworzyć i mieć nadzieję, że kiedyś nasze dzieła zostaną wystawione w tej pięknej przestrzeni.

PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum
PH Muzeum

 

 

 

 

 

 

Źródło: http://www.fr-ee.org/

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica?