Narzędzie przekształcania swobodnego w fotografii mody [wideoporadnik]

Rozchodząca się bluzka, asymetryczna marynarka? To już nie problem: wystarczy przekształcenie swobodne i odpowiednie maskowanie.

©JK

Też macie problem z nierówno układającymi się materiałami przy różnych sesjach? Mogę się założyć, że tak. Użycie skraplania/formowania nie pomaga, ponieważ zdjęcie wygląda nienaturalnie. Sam często się z tym spotykam.

Problemy te można rozwiązać za pomocą jednego z prostszych narzędzi: przekształcenia swobodnego na osobnej warstwie i odpowiedniego maskowania niechcianych elementów.

Więcej o metodzie w poniższym wideo. Zapraszam :)!

W dzisiejszym poradniku wykorzystamy:

-swobodne przekształcenie,
-wypaczenie,
-maskowanie,
-kilka skrótów klawiszowych.

Zobacz również: Rozwiązanie problemu z kolorami przy wywoływaniu plików RAW

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak "czytać" światło na zdjęciach? [poradnik] Kreatywne użycie rozmyć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Timelapse dla początkujących - podstawy warsztatu [poradnik] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 2] Fotografowanie wydarzeń potencjalnie niebezpiecznych [poradnik] Nadaj charakter zdjęciom przy użyciu mapy gradientu [wideoporadnik] Atramentem malowane, czyli pomysł na jesienną nudę [zrób to sam] Jak obrobić jesienne portrety? [wideoporadnik] Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik] Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Świeże kąski w Adobe Camera RAW 8.1 [wideoporadnik] Adobe Photoshop CC – co nowego? [wideoporadnik] Efekt retro w Gimpie? Wystarczy 5 minut! [wideoporadnik] Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] ”3, 2, 1... Photoshop!” to nowa seria przydatnych samouczków Adobe Fotografia z cenzurą