Nowe oprogramowanie zwiększa możliwości Canona 5D Mark III

Nowe oprogramowanie zwiększa możliwości Canona 5D Mark III

Nowe oprogramowanie zwiększa możliwości Canona 5D Mark III
Krzysztof Basel
16.05.2013 15:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:16

Ze zmian ucieszą się wszyscy użytkownicy Canona 5D Mark III, a szczególnie ci zajmujący się kręceniem filmów oraz fotografowaniem sportu i przyrody.

Ze zmian ucieszą się wszyscy użytkownicy Canona 5D Mark III, a szczególnie ci zajmujący się kręceniem filmów oraz fotografowaniem sportu i przyrody.

Oprogramowanie wnosi kilka z pozoru drobnych usprawnień, które jednak docenią profesjonalni fotografowie i filmowcy. Należą do nich ulepszone funkcje kręcenia filmów i robienia zdjęć oraz wyższa wydajność autofokusu przy użyciu teleobiektywu.

Canon 5D Mark III ma wyjście HDMI, jednak dopiero po zainstalowaniu zaktualizowanego oprogramowania wewnętrznego uzyskuje się "czysty" sygnał z wyjścia HDMI. To rozwiązanie, na które czekały zwłaszcza osoby wykorzystujące lustrzanki w procesie produkcji kinowej i telewizyjnej.

Tworząc je, będzie można wyprowadzać nieskompresowane dane wideo (YCbCr 4:2:2, 8 bitów) bez osadzonych ikon czy symboli z aparatu EOS 5D Mark III do zewnętrznej nagrywarki za pośrednictwem gniazda HDMI w aparacie. Nowe funkcje ułatwiają edycję danych przy słabszej jakości obrazu, zwiększając efektywność produkcji na planie zdjęciowym oraz pozwalając na jednoczesne nagrywanie filmu na wewnętrzną kartę pamięci.

Usprawnienia obejmują też przekazywanie kodów czasowych przez HDMI do zewnętrznej nagrywarki oraz możliwość synchronizowania początku i końca rejestrowania wideo z procesem nagrywania na zewnętrznym urządzeniu.

Soft pozwala też na wyprowadzanie obrazu w czasie rzeczywistym na zewnętrzne ekrany, co ułatwia monitorowanie filmu.

Ze zmian ucieszą się też fotografowie korzystający z długich teleobiektywów, używanych często przy fotografowaniu sportu czy przyrody. Nowe oprogramowanie zwiększa wydajność autofokusu podczas robienia zdjęć. Pozwala też na używanie centralnego, krzyżowego punktu ostrości przy maksymalnej przysłonie f/8. Takie wartości przysłony osiąga się zazwyczaj w przypadku korzystania z obiektywu z extenderem. Do tej pory AF w krzyżowym punkcie był dostępny tylko do przysłony f/5,6.

[solr id="fotoblogia-pl-64093" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1835,canon-eos-6d-test" _mphoto="canon-6d-studio-0147-640-14f7af9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2865[/block]

Niestety, w informacji prasowej nie ma ani słowa o wprowadzeniu podświetlanych punktów AF w trybie AI Servio. Właśnie tego potrzebują fotografowie robiący zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych. To rozwiązanie zostało wprowadzone w listopadzie do Canona EOS-1DX wraz z premierą softu w wersji 1.1.1.

Oprogramowanie jest już dostępne na stronie http://software.canon-europe.com/.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)