Wyprostuj swoje zdjęcia z ShiftN

Robienie zdjęć budynkom w ciasnych uliczkach może być trudne. W większości przypadków wszystkie budynki będą waliły się na nasze głowy. Ale jest na to metoda i to taka, która pozwoli uratować już zrobione, krzywe zdjęcie. Oto ShiftN – prosty, darmowy i automatyczny program.
Program autorstwa Marcusa Hebela jest darmowy i można go ściągnąć ze strony autora. Po zainstalowaniu, wystarczy załadować do niego zdjęcie (przyjmuje pliki JPG, TIF i BMP) i zdać się na automatykę programu.
W lewym oknie widzimy poprawione zdjęcie, a w prawym jego wcześniejszą, krzywą wersje z naniesionymi punktami kontrolnymi. W większości przypadków po zapisaniu poprawionego zdjęcia będziecie musieli je odpowiednio skadrować lub dorobić tła, bo program tylko odpowiednio ?ściska” lub ?rozszerza” obraz ale nie dorobi brakującego kadru.
Jednak efekty są świetne – polecamy ShiftN!
-
Dana

![Aplikacja, która przypomni o codziennym fotografowaniu… samego siebie [wideo]](http://s2.blomedia.pl/fotoblogia.pl/t/135x84/2011/03/everyday-150x150.jpg)


![Zostań mistrzem fotoedycji z tabletem Wacom Intuos4 [konkurs]](http://s1.blomedia.pl/fotoblogia.pl/t/135x84/2012/01/31-1.jpg)
![Street Photography Now. Fotografia uliczna tu i teraz. W styczniu w Krakowie [galeria]](http://s1.blomedia.pl/fotoblogia.pl/t/135x84/2012/01/spn-mermelstein2.jpg)

![Nikon 1 V1 – mały aparat ze świetną matrycą [wideotest]](http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/t/135x84/2011/12/nikon-1-v1.gif)
![Ford Mondeo MK4 2,0 TDCi Trend – rozmowa ze światowym człowiekiem [test autokult.pl]](http://s2.blomedia.pl/autokult.pl/t/135x84/2012/01/113.jpg)


![Motorola wygrywa: iPhone'y zakazane w Niemczech [aktualizacja]](http://s2.blomedia.pl/komorkomania.pl/t/135x84/2012/02/motorola-vs-apple-210x168.jpg)
![Urban Rivals w końcu zawitał do Android Marketu [wideo]](http://s1.blomedia.pl/simblog.pl/t/135x84/2012/02/urban-rivals-janice-270x165.jpg)


![Zostań mistrzem fotoedycji z tabletem Wacom Intuos4 [konkurs]](/_.gif)