Adobe Lightroom trafił do chmury

Adobe Lightroom 4

Adobe Lightroom 4

Do oficjalnie zaprezentowanej w tym roku usługi Creative Cloud trafiła kolejna aplikacja, która stanowi jedno z podstawowych narzędzi profesjonalnego fotografa. Mowa oczywiście o starym, dobrym Lightroomie.

Adobe Photoshop Lightroom 4 dostępny będzie teraz w systemie subskrypcyjnym, tak samo jak pozostałe aplikacje pakietu Adobe Creative Suite. Dla użytkowników biznesowych takie zintegrowanie kolejnej podstawowej usługi z platformą chmurową będzie stanowiło sporą wygodę w kwestii ujednolicenia płatności.

Subskrypcja w ramach Adobe Creative Cloud daje użytkownikowi możliwość pobierania i instalowania wszystkich aplikacji pakietu CS6, w tym Photoshopa w wersji Extended, a także narzędzi i usług dodatkowych, np. Adobe Acrobat i Adobe Muse (narzędzie dla nieprogramistów do tworzenia i hostowania serwisów WWW).

CC oferuje także integrację z aplikacjami Adobe Touch do podstawowej pracy na tabletach oraz 20-gigabajtowy dysk internetowy, umożliwiający przechowywanie i udostępnianie efektów swojej pracy. Mający się niedługo ukazać pakiet Digital Publishing Suite Single Edition pozwoli z kolei na tworzenie treści przeznaczonych dla iPadów.

Subskrypcja Adobe Creative Cloud dla użytkownika indywidualnego to ok. 48 euro (ok. 204 zł) miesięcznie w ramach rocznego abonamentu lub ok. 72 euro (ok. 306 zł) przy korzystaniu przez jeden miesiąc. Informacje szczegółowe, w tym ceny dla instytucji edukacyjnych, znajdują się pod adresem www.adobe.com/go/creativecloud.

Źródło: Adobe

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych NASA wykorzysta odrzutowce, by zrobić zdjęcia całkowitego zaćmienia Słońca Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Najbardziej znany portret Alberta Einsteina sprzedany za grube pieniądze Leica idzie pod młotek. Czy Zeiss zostanie posiadaczem 45 proc. udziałów legendarnej marki? Pracownicy Bowensa nie dostaną wynagrodzenia za sierpień, muszą pracować za darmo GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie