Jak znaleźć dobre zdjęcia na swoją stronę i nie wydać dużych pieniędzy?

Zdjęcia stockowe Depositphotos.com

Zdjęcia stockowe Depositphotos.com

Na Fotoblogii coraz częściej piszemy o kradzieżach zdjęć, pozwach, oszustwach. Co może zrobić uczciwa osoba poszukująca dobrych zdjęć na swoją stronę czy blog? Może wykonać je sama lub po prostu skorzystać z banku zdjęć stockowych

Mimo tak rażącego braku poszanowania praw autorskich zdjęć w Internecie, słabych stawek dla fotoreporterów za zdjęcia do Sieci fotografie odgrywają ogromną rolę w wirtualnym świecie. Dobre zdjęcia czy grafika są potrzebne już na poziomie tworzenia szablonu strony internetowej czy bloga, później mogą posłużyć także np. do ilustrowania artykułów, podstron czy nawet bannerów.

Strzelając stock, uważaj na… meble

Dobra fotografia przyciąga wzrok i odpowiada za sporo wejść w dany artykuł w serwisie czy blogu. Jednocześnie chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie można pobierać dowolnych zdjęć, które znajdują się w Internecie, bo w takim przypadku łamie się prawo. Podpis w stylu „Fot. Google” też nie wystarczy. Gdzie w takim razie znaleźć dobre zdjęcia na stronę?

Wiele zależy od zapotrzebowania na zdjęcia czy inne pliki graficzne. Z pewnością warto odwiedzić internetowy bank zdjęć stockowych, co zazwyczaj szybko rozwiązuje problem. Stosunkowo nowym i dobrze rozwijającym się bankiem zdjęć jest Depositphotos, który oferuje zarówno kupno, jak i sprzedaż zdjęć na licencji royalty-free. To dobre miejsce dla osób, które potrzebują pojedynczego zdjęcia lub zaledwie kilku fotografii. Na Depositphotos możecie skorzystać z darmowego abonamentu na próbę, w ramach którego przez 7 dni można pobrać do 5 plików dziennie z całej bazy banku. Dla osób, które potrzebują więcej różnego rodzaju plików, dostępne są oczywiście inne abonamenty - przeważnie  elastyczne i zapewniające możliwość wyboru zarówno czasu, jak i liczby zdjęć do pobrania.

Przeglądając zdjęcia stockowe Depositphotos.com, traficie na informacje dotyczące promocji właścicieli stron i blogerów. Jeśli ktoś prowadzi własny serwis, może otrzymać darmowy abonament w zamian za napisanie artykułu promującego opisywany bank zdjęć. Nie każdy otrzyma identyczny abonament – jego wartość zależy przede wszystkim od wartości strony autora. Im jest ona lepsza, tym ciekawszą ofertę dostanie twórca. W oko wpadła nam też ciekawa propozycja dla osób chcących zorganizować konkurs i promować dzięki temu swoją stronę. Twórcy Depositphotos.com oferują możliwość ufundowania nagród w postaci abonamentów do ich banku zdjęć.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Fotograf oskarża "Super Express" o publikację zdjęcia bez zgody

Ten przykład pokazuje, że aby być uczciwym oraz szanować prawa autorskie fotografów, wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na zakup czy zlecenie wykonania fotografii. W wielu wypadkach wystarczy przejrzeć zdjęcia stockowe Depositphotos.com i wybrać coś dla siebie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno