Jak najlepiej ustawić lustrzankę Canona do nagrywania filmów? [wideo]

Z rad Vincenta Laforeta może skorzystać wielu fotografów biorących się za filmowanie. 

Na poniższym filmie są bardzo przydatne rady, w jaki sposób ustawić do filmów Canona 5D Mark II. Ustawienia mogą też być wykorzystywane w każdej innej lustrzance tej marki. Wskazówki daje wyśmienity fotograf, który chyba jako pierwszy zainteresował świat filmami z lustrzanek — Vincent Laforet.

Canon EOS 5D Mark III — pierwsze zdjęcia [wideo]

W tym kilkuminutowym poradniku zobaczycie podstawowe profile ustawień aparatu - profil naturalny, zalecany przez Laforeta, i profil Technicolor — oraz różnice między nimi.

Powinniśmy zaczynać od ustawień Picture Style praktycznie przy każdej sytuacji. Sam prawie nigdy nie odbiegam od swoich własnych ustawień. Mimo to zachęcam do zmiany kontrastu czy nasycenia w określonych momentach, jednak według mnie nigdy nie zmieniajcie ostrości (zawsze warto ustawiać minimalną ostrość w aparacie, aby uzyskać najbardziej filmowe rezultaty). Te ustawienia są przewidziane do filmów prezentowanych w Sieci, telewizji czy nawet multimediach, będą jednak wymagać pewnej obróbki kolorów — dodania nasycenia oraz kontrastu. W założeniu chodzi o to, aby zarejestrować jak najbardziej płaski obraz z największą możliwą liczbą detali oraz zakresem ekspozycji — komentuje Laforet.


Nieco więcej informacji na temat ustawień lustrzanek Canona do nagrywania filmów znajdziecie na blogu Laforeta.

"Nocturne" Vincenta Laforeta — pierwszy film nakręcony Canonem EOS-1D Mark IV

5D Mark II Setup from Vincent Laforet on Vimeo.

Zobacz również: Canon 7D Mark II - test

Źródło: Vincent LaForet blog

Podziel się:

Przeczytaj także: