Filip Ćwik autorem kalendarza Fujifilm Instax 2014 z chińskimi motywami zwierząt

W klubie Enklawa w Warszawie zaprezentowano limitowany kalendarz Fujifilm Instax 2014, z którego dochód zostanie przekazany na działania kliniki „Budzik” Ewy Błaszczyk. Autorem zdjęć jest Filip Ćwik, który fotografując modelki, inspirował się chińskim kalendarzem z motywami zwierząt.

Grudzień - świnia, listopad - pies

Grudzień - świnia, listopad - pies (© Filip Ćwik/kalendarz Fujifilm Instax 2014)

Jak pokazać na zdjęciach piękne modelki w stylizacji na szczura, tygrysa, owcę czy świnię? Było to nie lada wyzwanie, z którym Filip świetnie sobie poradził. Przypomnijmy, że Filip jest uznanym fotografem dokumentalistą, laureatem World Press Photo, który — jak sam mówi — fascynuje się ludzką twarzą i historią, która ta twarz niesie.

Jest to już dziewiąta edycja projektu Kalendarz Fujifilm. W tym roku do castingu na twarz kalendarza zgłosiło się rekordowo dużo kandydatów: 1313. Spośród nich wybrano 12 twarzy. Zdjęcia wykonano aparatem Fujifilm X-E2 i połączono je z zdjęciami zrobionymi aparatem do fotografii natychmiastowej Instax mini 90 Neo Classic.

Jak każdego roku projekt ma charakter dobroczynny. W tym roku pieniądze zebrane podczas licytacji pierwszych dwunastu numerów kalendarza zostaną przekazane na fundację „A kogo?”, pomagającą dzieciom w śpiączce z kliniki „Budzik”. Licytacja odbyła się podczas gali w klubie Enklawa w Warszawie. Łącznie udało się zebrać 9750 zł.

Pozostałe kalendarze z limitowanej serii 300 egzemplarzy można zakupić w cenie 100 zł. W tym celu należy zrobić przelew (100 zł) na konto fundacji* 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000 (Bank Zachodni WBK S.A.) z dopiskiem “Gala Fujifilm – imię i nazwisko, numer telefonu”. Po otrzymaniu informacji, że pieniądze zostały przekazane, Fujifilm skontaktuje się z darczyńcą i prześle kalendarz.

Poniżej filmik z powstawania kalendarza oraz wypowiedzi Filipa o pracy nad tym projektem.

Styczeń - szczur
Luty - wół
Marzec - tygrys

Zobacz również: Fujifilm GFX 50S - pierwsze wrażenia z Kolonii

Kwiecień - królik
Maj - smok
Czerwiec - wąż
Lipiec - koń
Sierpień - owca
Wrzesień - małpa
Październik - kogut
Listopad - pies
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Disqus powrócił na Fotoblogię! Zaginiony chłopak odnaleziony dzięki zdjęciom fotoreporterki AP Filmy w fotoksiażkach - tylko na cewe-fotoksiazka.pl   "Fotograf" - świetna powieść graficzna dla każdego [recenzja] Trwa Nikon Film Festival – festiwal krótkich form filmowych! Przestępca w oku ofiary, czyli jak fotografia może pomóc policji w ujęciu kryminalistów Co nas czeka w 2014 roku, czyli przegląd plotek na temat spodziewanych nowości sprzętowych Fotografia, która przekracza granicę śmierci Zmień swoje zdjęcia w piękne dekoracje ścienne! Gdzie i jaki sprzęt fotograficzny jest najczęściej kradziony w 2013 roku? CEWE Fotoksiążka - idealny prezent na święta! Archiwum Zofii Rydet dostępne dla wszystkich Fotokalendarz z własnych zdjęć - jakość nr 1 z Fotojoker Nowa wtyczka Depositphotos do programów Adobe już dostępna za darmo Projektowanie fotoproduktów w erze urządzeń mobilnych - aplikacje mobilne z Fotojoker Nowy numer doc! photo magazine na 5. rocznicę agencji Napo Images Inspiracje z Berlina Skok na Zakopane z Wojciechem Grzędzińskim Ask a Pro, czyli zapytaj eksperta o Adobe Creative Pro Najnowszy Photoshop CC i Lightroom na Twoim komputerze już za 12,29 euro miesięcznie! „Nowojorska ulica w obiektywie” - recenzja filmu i realcja z projekcji w warszawskim kinie Iluzjon Jak okiełznać kuchnię po męsku? Canon uruchamia Professional Services w Polsce! Konkurs Oxford Big Project dobiega końca!

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii