Nikon SB-910 - nowa profesjonalna lampa błyskowa

Nikon SB-910 - nowa profesjonaona lampa błyskowa

Nikon SB-910 - nowa profesjonaona lampa błyskowa

Już 15 grudnia na rynek ma wejść nowa lampa błyskowa - Nikon SB-910. Model ten różni się od poprzednika kilkoma cechami. Zmiany obejmują zupełnie przeprojektowane menu lampy oraz nowe przyciski sterowania.

Producent podaje, że pokrętło wyboru wyposażono we wgłębienie umożliwiające zmienianie ustawień na wyczucie. Przyciski będą też podświetlane, co z pewnością zapewni lepszą widoczność w ciemności. W zestawie z lampą Nikon SB-910 będą także twarde plastikowe filtry barwne do światła żarowego oraz fluorescencyjnego — bardziej wytrzymałe oraz łatwiejsze w montażu. Zmieniono też układ menu, które ma być o wiele prostsze w nawigowaniu.

Ta profesjonalna lampa błyskowa i-TTL (inteligentny TTL) jest kompatybilna z lustrzankami Nikona formatu FX i DX i wspiera system kreatywnego oświetlenia Nikon (CLS). Liczba przewodnia lampy wynosi 34 (format FX, ISO 100, z ogniskową 35 mm), a maksymalna liczba przewodnia to 54,5 (format FX, ISO 100, z ogniskową 135 mm). Lampa obejmuje automatycznym zoomem zakres 17–200 mm (14 mm z użyciem wbudowanego panelu rozpraszającego). Urządzenie wyposażono też w diodę wspomagającą AF w zakresie 17–135 mm oraz funkcję automatycznej korekcji balansu bieli przy korzystaniu z filtrów barwnych. SB-910 charakteryzuje krótki czas ponownego ładowania wynoszący 2,3 s w przypadku używania akumulatorów LR6 NiMH. Wart uwagi jest również nowy system ochrony przed przegrzaniem. Oprogramowanie lampy ostrzega o nadmiernym nagrzaniu palnika i zamiast wyłączyć lampę, spowalnia czas pracy.

Nowy pokrowiec

Lampa błyskowa Nikon SB-910 ma wejść do sprzedaży 15 grudnia 2011 r. Sugerowana cena producenta to 2299 zł.

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Podziel się:

Przeczytaj także: