Richard Tuschman pokazuje, jak połączyć malarstwo z fotografią

Niezwykła realizacja zdjęć Richarda Tuschmana inspirowanych obrazami Edwarda Hoppera z czasu wielkiego kryzysu w USA.

Montaż fragmentu zdjęcia i oryginalnego obrazu.

Montaż fragmentu zdjęcia i oryginalnego obrazu. (© Richard Tuschman, Edward Hopper)

Edward Hopper to jeden z najważniejszych amerykańskich malarzy XX wieku, pokazujący na swoich obrazach samotnych, zagubionych, obojętnych wobec siebie ludzi lat 20 i 30. XX wieku, czyli z czasów wielkiego kryzysu. Jego obrazy wielokrotnie były inspiracją dla innych twórców (filmy "Psychoza" Alfreda Hitchcocka lub "Droga do zatracenia" Sama Mendesa).

Aby uzyskać efekt malarsko-fotograficzny, Richard Tuschman zbudował dioramy, czyli połączył malowane tło z „realnym” pierwszym planem. Całość została zaaranżowana w rozmiarze domku dla lalek, w którym umieścił małe manekiny w odpowiedniej pozie, aby potem móc zastąpić je zdjęciami prawdziwych modeli. Następnie sfotografował modeli na neutralnym tle. Oba zdjęcia połączył i uzyskał powyższy efekt.

Praca Tuschmana została doceniona w konkursie Lensculture Exposure Awards 2013, w którym zdobyła trzecią nagrodę w kategorii Portfolio.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2] Urok fotografii analogowej, czyli kto jeszcze powiększa zdjęcia w ciemni? "Polska to fascynujący i fotogeniczny kraj podobny do Indii". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.1] "Frymografia" - w złym jest dużo dobrego Extra bokeh, czyli freelensing doprowadzony do perfekcji? 5 analogowych aparatów fotograficznych, które chciałbym mieć Ty fotografujesz mnie, ja fotografuję ciebie "Frymografia": W sekundę dookoła świata Stigma. Dokument fotograficzny Adama Lacha, który zmieni nasze nastawienie do Romów? [wywiad] Czy zgadniecie, co wydarzy się na fotografiach Lise Sarfati? Fotoreportaż Jakuba Kamińskiego ze Strefy Gazy z nagrodą PAP. Jak powstały jego zdjęcia? [wywiad] Leica Gallery - miejsce otwarte na współczesną fotografię Fotografia kostiumowa. Warszawa w 15 epokach od 1668 do 1983 r. Karczeby. Inscenizowany portret dokumentalny Adama Pańczuka Mike Brodie Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli wehikuł czasu fotografów Piotr Idem – fotograf małego miasteczka Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie Nick Veasey - mistrz rentgenowskich zdjęć W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego