Gigapanorama ze stadionu Legii

Gigapanorama ze stadionu Legi

Gigapanorama ze stadionu Legi

Ducha mistrzostw Euro 2012 w Polsce czuć coraz mocniej. Z miesiąca na miesiąc pięknieją nam stadiony, na których rozgrywane będą — miejmy nadzieję — coraz lepsze widowiska. O atmosferę na trybunach dbają kibice i zarazem… fotografowie. Przekonajcie się sami.

Gigapanorama Legii

Internetowy serwis kibicowski legionisci.com stworzył gigapanoramę podczas charytatywnego meczu stołecznej drużyny z ADO Den Haag, który odbył się 10 października 2010 roku. Na fotografii o rozmiarach ponad dwóch gigapikseli (101810 x 20206 pikseli) znajduje się ponad 20 tysięcy osób oraz 22 piłkarzy :)

Gigapanorama z 21 522 osobami

Panorama została wykonana półprofesjonalnym, pełnoklatkowym aparatem cyfrowym oraz obiektywem o ogniskowej 200 mm i światłosile f/2.8. Przy jej wykonywaniu zastosowano również głowicę automatyczną Gigapan Epic PRO.

Sprzęt użyty do robienia zdjęć

Przygotowania do wykonania panoramy trwały około miesiąca. Zdjęcia zrobiono w przeciągu 110 minut (mecz + 20 przerwy). Następnie łączone były ze sobą przez około dwa miesiące. W proces ten zaangażowała się pięcioosobowa ekipa. Rezultat? Rekordowa gigapanorama — wydruk fotograficzny o takiej rozdzielczości byłby długi na ponad 8,6 m i szeroki na ponad 1,7 m.

Dlaczego Gigapanorama Legionistów jest rekordowa?

Gigapanorama Legii jest największą na świecie gigapanoramą wykonaną podczas imprezy sportowej. Co więcej, to największa na świecie tagorama (panoramą umożliwiającą zaznaczanie się na niej przez ludzi). Ma ona rozmiar ponad 2 gigapikseli (101810 x 20206 pikseli, czyli 2,057 gigapikseli).

Panoramy 360 stopni – 7 spektakularnych przykładów

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Ile osób zostało uwiecznionych na zdjęciu?

Jak głoszą oficjalne dane zaprezentowane przez KP Legia Warszawa, mecz ten na żywo obejrzało 21 500 osób — tyle zostało uwiecznionych na zdjęciu. Do tego 22 piłkarzy, którzy biegali (choć na zdjęciu wygląda to tak, jakby stali — co jest chyba bliższe prawdzie, gdy się weźmie pod uwagę poziom naszej piłki).

Każdy z obserwatorów tego meczu może odnaleźć się na zdjęciu i zaznaczyć za pomocą konta na Facebooku. Do dzieła! Kto był, niech szuka i zaznacza.

PS. Proponuję zabawę [url=http://www.gram.pl/upl/ news/120090225172547.jpg]Gdzie jest Wally?[/url] Kto znajdzie, niech pisze.

Gdzie jest Wally? :)

Panorama oraz więcej informacji o niej pod tym adresem.

Źródło: Legionisci.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza

Popularne w tym tygodniu:

Królewski retusz z Krakowa Śpiące kaszaloty spermacetowe uchwycone w otchłani morza. Fantastyczne zdjęcia pełne głębi Izabela Urbaniak dokumentuje beztroskie chwile spędzone z dziećmi - bez smartfonów i komputera Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Dzikie zwierzęta wcale nie są takie straszne. Oto najzabawniejsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Award Liczy się spotkanie i to co z niego wynika, a nie tylko zdjęcia. Tomek Liboska pokazuje historie ludzi z Górnego Śląska To gorsze niż śmierć. Trudna historia ofiar ataków kwasem w Wietnamie Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Dronestagram 2017, czyli zdjęcia z bardzo wysokiego poziomu Od jednego opuszczonego domu w górach do drugiego. Z aparatem wielkoformatowym Fran Mart pokazał piękno szkockiej natury z bardzo bliska Dwóch Polaków wśród zwycięzców prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards 2017