Flickr może bez pytania wyrzucić Twoje zdjęcia do kosza

Fot. D'Arcy Norman / Flickr CC 2.0

Fot. D'Arcy Norman / Flickr CC 2.0

Chociaż Flickr.com jest jednym z ciekawszych i najbardziej rozwiniętych serwisów fotograficznych na świecie to zdarzają mu się poważne wpadki. Ostatnie dni to dwie afery z serwisem w roli głównej. 

Sprawa Marco Wilhelma

Kiedy Marco Wilhelm logował się przedwczoraj do swojego konta na Flickrze, musiał być bardzo zaskoczony widząc na swoim ekranie taką informację:

Jego konto zostało skasowane. Usunięte przypadkiem, gdy Marco zgłosił naruszenie regulaminu przez innego użytkownika. Gdy takie zgłoszenie ma miejsce, administrator bezpowrotnie kasuje konto — nawet w przypadku najmniejszych naruszeń regulaminu. Ale w tym wypadku administrator się pomylił i zamiast skasować konto osobie naruszającej regulamin usunął je osobie zgłaszającej. W wyniku pomyłki pracownika portalu Flickr Marc stracił 4000 zdjęć wraz z ich komentarzami — 5 lat swojej pracy.

Flickr jako baza kopii zapasowych twoich zdjęć

Gdy skontaktował się z działem pomocy otrzymał następująca odpowiedź:


Witaj,

Niestety, pomyliłem konta i przypadkowo skasowałem twoje. Jest mi bardzo przykro z powodu tego strasznego błędu i mam nadzieję, że da się mu jakoś zadośćuczynić. Oto co mogę teraz zrobić: Mogę przywrócić Twoje konto, ale nie będę mógł przywrócić Twoich zdjęć. Wiem, że miałeś na koncie sporą historię – przyjmij moje szczere przeprosiny za to niedopatrzenie. Po przywróceniu Twojego konta dodam Ci cztery lata konta Pro gratis, aby zadośćuczynić za mój błąd.

Daj znać, jeśli możemy zrobić coś jeszcze. Jeszcze raz przepraszam za tą pomyłkę.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Pozdrawiamy,

Flickr staff


Ponieważ historia szybko zdobyła rozgłos i trafiła miedzy innymi na strony dziennika "The New York Observer", administratorom serwisu zależało na szybkim załatwieniu sprawy. Wczoraj wieczorem Marco dostał informację, że większość jego fotografii zostało przywróconych. Odtworzono również komentarze i metadane zdjęć. W ramach rekompensaty za całe zajście, Flickr przedłużył Mirco konto PRO o 25 lat.

Jeszcze nie ucichły echa wczorajszych wydarzeń, a już na jaw wyszła kolejna afera. Inny użytkownik Flickra — Chris Devers — znalazł przypadkowo swoje zdjęcie przedstawiające Jaguara E-Type, nielegalnie wykorzystane przez firmę The GAP. Fotografia została użyta, jako nadruk na dziecięce ubrania. Tym samym firma The GAP złamała wszystkie trzy założenia licencji Creative Commons – nie uznała autorstwa, użyła zdjęcia w sposób komercyjny, a także stworzyła na jego podstawie utwór zależny. Czekamy na rozwiązanie sprawy.

Źródło: Geek.comAP Photo EditorPetapixelFutomaki.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno