Prosty sposób na stworzenie urządzenia do zdjęć poklatkowych (time lapse) [wideo]

Maszyna

Maszyna

Prosty sposób na zbudowanie interwałometru, dzięki któremu wykonasz zdjęcia metodą time lapse. Jeśli czytałeś w dzieciństwie "Młodego Technika", to nie możesz przegapić tego poradnika. 

Najpopularniejszy klip poklatkowy 2010 roku? [wideo]

Wykonanie zdjęć do filmu time lapse kosztuje wiele czasu i wysiłku, ponieważ trzeba zrobić kilka, a nawet kilkaset zdjęć w określonych odstępach czasu. Pomocny, a czasem niezbędny okazuje się interwałometr - specjalny mechanizm umożliwiający wykonywanie zdjęć w określonych odstępach czasu, niekiedy również o zadanej porze.

Jednak nie we wszystkich aparatach można go zastosować. Co wtedy? Można zbudować go samemu, korzystając z poradnika opublikowanego na www.instructables.com. Zobaczcie sami, jak działa to nieskomplikowane urządzenie:

Jak twierdzi wynalazca tego mechanizmu, czas robienia zdjęć zależy od prędkości silnika. Ten z kolei zależy od napięcia na bateriach, które można dowolnie konfigurować.

Osoby chętne do skontrowania własnej wersji mechanizmu zapraszamy na stronę twórcy.

Źródło: Petapixel

Zobacz również: Malowanie światłem - poradnik

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Sony na drugim miejscu wśród pełnoklatkowych aparatów z wymienną optyką Syryjski fotograf ryzykował swoje życie, by uratować chłopca Canon wprowadza C-Log do EOS-a 5D Mark IV, filmowcy będą zachwyceni Nikon pozywa Zeissa. O co poszło? Kryzys ekonomiczny dotyka kolejne firmy. Co będzie z markami Pentax i Ricoh? Pokaż swoją starą torbę fotograficzną, a my damy ci nową. I dajemy!