Obrady jury nad filmami Nikon Film Festival rozpoczęte!

Zakończył się nabór filmów do Nikon Film Festival - wydarzenia stworzonego z myślą o wszystkich miłośnikach filmu, szukających szansy na zaprezentowanie swoich dzieł.

Organizatorzy zachęcali do wzięcia udziału zarówno profesjonalistów jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w filmowaniu, a zadaniem uczestników była interpretacja hasła przewodniego „JESTEM PEŁEN EMOCJI” w postaci krótkiego, nieprzekraczającego 120 sekund filmu.

Spośród 296 głoszonych prac, jury pod przewodnictwem Michała Englerta (operatora filmowego, autora zdjęć do m.in. 33 sceny z życia, Wszystko co kocham i Sponsoring) wyłoni 10 laureatów, którzy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1 000 zł. Nominacje te zostaną ogłoszone już 24 lutego. Zdobywcę nagrody głównej w wysokości 10 000 zł poznamy jednak dopiero podczas finałowej gali, która odbędzie się 6 marca.

Dodatkowo, w konkursie przewidziano 5 nagród publiczności po 500 zł każda, dla autorów filmów z największą ilość głosów zebranych do 16 lutego. Uczestnicy Nikon Film Festival wszechstronnie interpretowali hasło konkursowe, stosując różnorodne techniki. Na stronie projektu obejrzeć można zarówno animacje, filmy obfitujące w efekty specjalne, jak i klasyczne produkcje o czystej formie. Wśród nadesłanych prac nie zabrakło filmów dokumentalnych, emocjonujących fabuł oraz psychologicznych etiud, ukazujących głębokie przemiany bohaterów. Uczestnicy festiwalu pokazali wiele historii, które łączyło jedno – emocje. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie: http://www.nikonfilmfestival.pl/filmy.php lub w aplikacji na fanpage’u Nikon Polska: https://www.facebook.com/NikonPolska.

Zobacz również: Nikon D5200 - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę doc! photo magazine po raz dwudziesty Rok 2014 rokiem fotografii! Christer Strömholm w Dunkers Hasselblad znów serwuje odgrzewane kotlety w cenie trufli Fotbox, kupuj i sprzedawaj, czyli stocki The Real Toy Story. Za drzwiami chińskiej fabryki zabawek Weź udział w bezpłatnych warsztatach on-line World Press Photo Academy DEBUTS - nowy projekt doc! photo magazine i contra doc! Przeróbka, która nie popłaca. AP zrywa współpracę z laureatem Pulitzera Teledysk, w którym wokalistka jest "photoshopowana" w trakcie śpiewania Fotografia, która nami manipuluje… na nasze własne życzenie Mobilny Lightroom ma kosztować 99 dolarów rocznie? Czy będziemy musieli płacić za zdjęcia w miejscach publicznych? Nowe funkcje w Photoshopie CC! Tak wykrywa się manipulacje na zdjęciach w Polsce Projekt Przetwórnia. Skonsultuj zdjęcia z Jackiem Porembą i wygraj wystawę w Galerii Pauza Filip Ćwik autorem kalendarza Fujifilm Instax 2014 z chińskimi motywami zwierząt Disqus powrócił na Fotoblogię! Zaginiony chłopak odnaleziony dzięki zdjęciom fotoreporterki AP Filmy w fotoksiażkach - tylko na cewe-fotoksiazka.pl   "Fotograf" - świetna powieść graficzna dla każdego [recenzja] Trwa Nikon Film Festival – festiwal krótkich form filmowych! Przestępca w oku ofiary, czyli jak fotografia może pomóc policji w ujęciu kryminalistów Co nas czeka w 2014 roku, czyli przegląd plotek na temat spodziewanych nowości sprzętowych

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii