W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrezygnować z robienia zdjęć ze względu na złą pogodę? Mróz, deszcz czy śnieg są dla wielu wystarczającym powodem, aby przełożyć fotografowanie na inny termin. Christophe Jarcot znalazł w niepogodzie metodę na piękne zdjęcia miast.

©Christophe Jacrot / www.christophejacrot.com

Christophe Jarcot to francuski fotograf, który zabiera nas na wycieczkę po miastach w momencie, kiedy większość ludzi marzy o tym, żeby znaleźć się w domu. Na jego zdjęciach możemy oglądać takie miasta, jak Paryż, Nowy Jork czy Tajpej, skąpane w deszczu i śniegu, nękane wiatrami czy niską temperaturą.

Dlaczego upodobał sobie właśnie taki sposób patrzenia na miasta? Fotograf opowiada:

Moim zdaniem są dwa sposoby przedstawiania świata jest przez fotografów. Jednym z nich jest pokazywanie jego makabryczności, a drugim jego idealizowanie. Ja wybieram ten drugi. Lubię sposób, w jaki deszcz, śnieg i zła pogoda wzbudzają we mnie uczucie romantycznego urojenia, szczególnie w dużych miastach.

Jarcot zauważa niedoceniany świat — wypełniony bogactwem subtelnych świateł, który umyka usiłującym znaleźć schronienie. Człowiek staje się w nim tylko sylwetką szukającą ucieczki, a w mieście rządzi pogoda.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Więcej zdjęć autorstwa Christophe'a Jarcot'a można znaleźć na jego stronie internetowej www.christophejacrot.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych