W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą!

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrezygnować z robienia zdjęć ze względu na złą pogodę? Mróz, deszcz czy śnieg są dla wielu wystarczającym powodem, aby przełożyć fotografowanie na inny termin. Christophe Jarcot znalazł w niepogodzie metodę na piękne zdjęcia miast.

©Christophe Jacrot / www.christophejacrot.com

Christophe Jarcot to francuski fotograf, który zabiera nas na wycieczkę po miastach w momencie, kiedy większość ludzi marzy o tym, żeby znaleźć się w domu. Na jego zdjęciach możemy oglądać takie miasta, jak Paryż, Nowy Jork czy Tajpej, skąpane w deszczu i śniegu, nękane wiatrami czy niską temperaturą.

Dlaczego upodobał sobie właśnie taki sposób patrzenia na miasta? Fotograf opowiada:

Moim zdaniem są dwa sposoby przedstawiania świata jest przez fotografów. Jednym z nich jest pokazywanie jego makabryczności, a drugim jego idealizowanie. Ja wybieram ten drugi. Lubię sposób, w jaki deszcz, śnieg i zła pogoda wzbudzają we mnie uczucie romantycznego urojenia, szczególnie w dużych miastach.

Jarcot zauważa niedoceniany świat — wypełniony bogactwem subtelnych świateł, który umyka usiłującym znaleźć schronienie. Człowiek staje się w nim tylko sylwetką szukającą ucieczki, a w mieście rządzi pogoda.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Więcej zdjęć autorstwa Christophe'a Jarcot'a można znaleźć na jego stronie internetowej www.christophejacrot.com.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego Emocjonalna podróż między fotografią a literaturą

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego