Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta

W Azji jest mnóstwo miejsc o fascynującej naturze, tradycji i kulturze. Zobaczcie zdjęcia Weerapong Chaipunga. Sprawią one, że sami zapragniecie odkrywać te malownicze zakątki.

©Weerapong Chaipung / 500px.com/Weera

Weerapong Chaipung pochodzi z Tajlandii, a konkretnie z Bangkoku. Fotografią zainteresował się po wcześniejszym przejściu na emeryturę, po zakończeniu kariery medycznej. Przez długi czas nigdzie nie publikował swoich zdjęć. Uważał, że nie są wystarczająco dobre. Na szczęście zmienił zdanie.

Obecnie Chaipung podróżuje po Azji i tworzy niesamowite krajobrazy. Dokumentuje też codzienność mieszkańców nieznanego wielu ludziom świata. Jego prace wyróżniają się przykuwającą wzrok perspektywą, ale też pokazują zrozumienie dla kultury i tradycji poszczególnych miejsc. O powstawaniu swoich prac Chaipung mówi tak:

Aby stworzyć projekt, musisz odrobić pracę domową o fotografowanym miejscu. Dowiedzieć się, jaka pora roku jest odpowiednia do fotografowania, gdzie znajdują się punkty widokowe, jakich należy użyć obiektywów i jak będzie wyglądał proces postprodukcji.

Na jego zdjęciach można podziwiać różne zakątki Chin, Tajlandii, Indonezji, Wietnamu i Indii. Sam fotograf podkreśla, że podczas swoich podróży spotkał się z życzliwością i zachęca innych, aby spróbowali swoich sił jako fotografowie podróżnicy.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Więcej zdjęć Weerapong Chaipunga znajdziecie na jego profilu na 500px i Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego