Oryginalny patent Nikona do aparatów typu EVIL

W Sieci wciąż pojawiają się nowe plotki na temat wkroczeniu dwóch największych potentatów branży — Canona i Nikona — na rynek aparatów EVIL. Tym razem mamy dla Was ciekawy smaczek. Prawdopodobnie Nikon wprowadzi do swoich aparatów zmyślny mechanizm chroniący matrycę, gdy obiektyw jest zdjęty. Największą niespodzianką jest jednak fakt, że prawdopodobnie aparat ten będzie wyposażony… w lustro.

Czy tak będzie wyglądać nowy model Canona pozbawiony lustra?

Tak, tak, dobrze przeczytaliście. Lustro to oczywiście nie będzie pełniło takiej roli jak w  lustrzankach. Zostanie ono umieszczone w wizjerze cyfrowym, prawdopodobnie po to, by powiększać jego obraz. Można to wywnioskować ze schematycznego rysunku złożonego wraz z patentem.

Na rysunku widać też, że obiektyw jest odpięty, a komora aparatu zamknięta zewnętrzną ścianką. Prawdopodobnie jest to mechanizm chroniący matrycę przed kurzem i drobinkami, które mogą się przedostać na jej powierzchnię, gdy optyka apratu jest odłączona.

Portal NikonRumors zauważa jednak, że przedstawiony na schematycznym rysunku model aparatu posiada przycisk uwalniający obiektyw nie na korpusie, lecz na obudowie obiektywu właśnie. Spodziewano się natomiast, że aparat Nikona typu EVIL będzie posiadać ten przycisk na przedniej ściance body.

"Bezlustrzana" konstrukcja Nikona wzbudza już teraz wiele emocji. Wszyscy są ciekawi co zaprezentuje gigant branży przedstawiając aparat nowego typu. Nam natomiast pozostaje liczyć na to, że japoński producent stanie na wysokości zadania i wkrótce zaprezentuje coś naprawdę oryginalnego.

Źródło: nikonrumors.com

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku