W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach

Modelki w wielkich plastikowych bańkach wydają się co najmniej zaskakujące. Czy to grafika? Efekt pracy Photoshopa? Nie, to wyobraźnia fotografa, który stworzył niezwykłą sesję dla Harper’s Bazar w 1963 r. W jaki sposób?

©Melvin Sokolsky / \www.sokolsky.com

“Bubble” to sesja stworzona dla Harper’s Bazar 1963. Jej autorem jest Melvin Sokolsky, fotograf pochodzący z Nowego Jorku. Stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac autora. Zdjęcia przedstawiające modelki w wielkich, przezroczystych bańkach, “błąkające” się po mieście wydają się nierealne.

Skąd pomysł na takie fotografie? Inspiracją dla Sokolsky'ego był obraz “Ogród rozkoszy ziemskich” niderlandzkiego malarza Hieronima Boscha.

Jak powstawały zdjęcia? Każda bańka składa się z dwóch plastikowych półkul z dzielącą je 4-centymetrową szczeliną, umożliwiającą modelce oddychanie. Jak wiele zmian wprowadzono do zdjęć? Sokolsky wyjaśnia, że jedyną jego ingerencją było usunięcie z fotografii kabla, który podtrzymywał bańkę.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Jeżeli zainteresowała Was seria Melvina Sokolsky'ego, zajrzyjcie na jego stronę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?