W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach

Modelki w wielkich plastikowych bańkach wydają się co najmniej zaskakujące. Czy to grafika? Efekt pracy Photoshopa? Nie, to wyobraźnia fotografa, który stworzył niezwykłą sesję dla Harper’s Bazar w 1963 r. W jaki sposób?

©Melvin Sokolsky / \www.sokolsky.com

“Bubble” to sesja stworzona dla Harper’s Bazar 1963. Jej autorem jest Melvin Sokolsky, fotograf pochodzący z Nowego Jorku. Stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac autora. Zdjęcia przedstawiające modelki w wielkich, przezroczystych bańkach, “błąkające” się po mieście wydają się nierealne.

Skąd pomysł na takie fotografie? Inspiracją dla Sokolsky'ego był obraz “Ogród rozkoszy ziemskich” niderlandzkiego malarza Hieronima Boscha.

Jak powstawały zdjęcia? Każda bańka składa się z dwóch plastikowych półkul z dzielącą je 4-centymetrową szczeliną, umożliwiającą modelce oddychanie. Jak wiele zmian wprowadzono do zdjęć? Sokolsky wyjaśnia, że jedyną jego ingerencją było usunięcie z fotografii kabla, który podtrzymywał bańkę.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Jeżeli zainteresowała Was seria Melvina Sokolsky'ego, zajrzyjcie na jego stronę.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja

Popularne w tym tygodniu:

Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60.