Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę

Poniżej pułapu, na jaki wzbija się samolot pasażerski, powyżej zasięgu ludzkiego wzroku. Zac Seckler znalazł odpowiednią perspektywę i sfotografował afrykańską sawannę w wyjątkowy sposób.

©Zac Seckler / zackseckler.com

Świeża perspektywa w fotografii to coś, co trudno osiągnąć. Dotyczy to w szczególności krajobrazów od lat uwiecznianych przez niezliczonych fotografów. Zac Seckler , amerykański fotograf mieszkający w Nowym Yorku, znalazł jednak sposób.

Jego cykl "Botswana" to zdjęcia afrykańskiej sawanny sfotografowanej z wysokości od 50 do 500 metrów, czyli z perspektywy lecącego nad Botswaną ptaka. Elementem wyróżniającym te prace jest dokładność przedstawianej przestrzeni — ze względu na niedużą wysokość i graficzny efekt charakterystyczny dla krajobrazów fotografowanych z dużej wysokości.

W jaki sposób powstała wspomniana seria? Seckler wypożyczył ultralekki samolot Cessna i to właśnie z niego fotografował nieco abstrakcyjne krajobrazy.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Pomysł na cykl powstał przez przypadek. Podczas wyjazdu Botswany związanego z innym projektem Seckler miał trochę czasu dla siebie. Zapytał swojego klienta, jakie atrakcje są oferowane w okolicy. Niedługo potem został zaproszony na przelot samolotem nad sawanną. Ujęcia na tyle go zachwyciły, że postanowił wrócić i zrealizować serię krajobrazów.

Inne projekty fotografa możecie zobaczyć na jego stronie, a najnowsze informacje publikowane są na jego profilu na Facebooku i Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?