Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena

Wyobraźcie sobie życie, w którym odgłos miasta zamieniacie na szum oceanu. Jesteście niezależni od miejsca, a 8-godzinny tryb pracy oraz rachunki za prąd i wodę są wam obce. Większość z nas może o tym tylko pomarzyć. Poznajcie Fostera Huntingtona, który z tego pozornie nierealnego marzenia uczynił sposób na życie.

© Foster Huntington / www.arestlesstransplant.com

Foster Huntington pochodzi z Portland w USA. Po skończeniu szkoły przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako concept designer dla marki Ralph Lauren. Po kilku latach stwierdził, że potrzebuje zmian, że nie chce poświęcać swojego życia na myślenie o ubraniach. Zrezygnował więc z posady, opuścił mieszkanie w Nowym Jorku, kupił Volkswagena Vanagon Syncro z 1987 roku i wyruszył w trasę.

Jak teraz wygląda jego życie? Huntington wciąż jest w drodze: podróżuje, surfuje, fotografuje, prowadzi bloga A Restless Transplant, na którym dzieli się zdjęciami z podróży i opowiada historie z drogi. Wystarczy na chwilę zagłębić się w jego podróż, aby zapragnąć wyrwać się z miasta i zacząć odkrywać nowe miejsca. Przez prace Fostera przebija poczucie wolności, spowodowane nie tylko ciągle zmieniającym się miejscem, ale też niezależnością związaną z życiem w domu na kółkach.

Huntington niedawno wydał swoją kolejną książkę pt. "Home Is Where You Park It". Są w niej zdjęcia ludzi, którzy żyją podobnie jak on. Są to osoby, które Huntington spotkał na swojej drodze. Kompletowanie materiału na książkę zajęło mu 2 lata. W tym czasie przemierzył 80 tysięcy mil. Projekt udało się zrealizować dzięki serwisowi Kickstarter, w którym w krótkim czasie Huntington zebrał kilkadziesiąt tysięcy dolarów od około tysiąca osób.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

“Home is Where You Park It”, jak wspomniałam, nie jest pierwszym wydaniem Huntingtona. Jego poprzednia książka pt.“The Burning House: What Would You Take?” powstała na podstawie strony theburninghouse.com. Zawiera ona zilustrowane fotografiami odpowiedzi na pytanie “Co wyniósłbyś z płonącego domu?”.

Obie książki Huntingtona mają skłonić do zastanowienia się nad tym, jak ważne są dla nas przedmioty i jak wiele potrzebujemy dóbr materialnych w codziennym życiu.

Zdjęcia Fostera Huntingtona znajdziecie na jego blogu A Restless Transplant, profilu na Instagramie i Facebooku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad] Karolina Jonderko pokazuje, jak sfotografować utratę kogoś bliskiego Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego Portrety z zamianą ról Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1 Niskobudżetowa fotografia makro Alexeya Kljatova

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane