Freelensing, czyli efekt lewitującego obiektywu [GALERIA]

Fot. ?VegaChastain? / Flickr

Fot. ?VegaChastain? / Flickr

Freelensing to inaczej fotografowanie z odpiętym obiektywem. Technika znana od lat, ale popularna dopiero od miesięcy. Nie bez przyczyny coraz większa fotografów się nią interesuje. Dzięki tej metodzie, przy minimalnych kosztach, każdy posiadacz lustrzanki może uzyskać efekt podobny do tilt-shift czy głębokiego makro. Oto 15 wyjątkowych fotografii wykonanych z lewitującym obiektywem.

Niebawem opublikowaliśmy na Fotoblogii poradnik dotyczący Freelensingu. Opowiadamy, jak wykorzystać tę metodę do uzyskania efektu tilt-shift, zachwycającego makro czy retro poświaty. Mówimy, jak zacząć, jakich błędów unikać i gdzie szukać inspiracji. A na koniec krótki wywiad z Lukiem Robertsem - osobą, która nazwała tę metodę i ją popularyzuje.

ZOBACZ TAKŻE: Poradnik: Freelensing ? efekt tilt-shift i głębokie makro dla każdego

Fot. lukeroberts / Flickr
Fot. jay.eads / Flickr
Fot. lukeroberts / Flickr
Fot.  jessica.ekstrand / Flickr
Fot. lukeroberts / Flickr
Fot.geneoh / Flickr

Zobacz również: Efekt miniatury w Adobe Photoshop CC

Fot. ?VegaChastain? / Flickr
Fot. narflet / Flickr
Fot. geneoh / Flickr
Fot. Kris.B / Flickr
Fot. lukeroberts / Flickr
Fot. Abhar Bahrudin / Flickr
Fot. lukeroberts / Flickr
Fot. geneoh / Flickr

ZOBACZ TAKŻE: Poradnik: Freelensing ? efekt tilt-shift i głębokie makro dla każdego

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Daniel Bergeron - szybkie portrety gwiazd Fotograf, który mówi, że możesz dotykać nieznajomych Roztańczone zdjęcia Katarzyny Banaszek Najzabawniejsi ludzie świata fotografowani przez 6 lat Malowanie światłem z rozmachem i Infiniti Poetyckie psy ze schronisk Z aparatem w środku Wieży Dawida - najwyższego squatu na świecie Niesamowite zdjęcia Drogi Mlecznej nad Oregonem Masajscy wojownicy, słonie i zebry - ślub w stylu wildlife Sentymentalne portrety Claudii Wycisk Wspaniałe czarno-białe zdjęcia architektury Trzecia okładka zagranicznego wydania National Geographic ze zdjęciem Polaka 75-letni bohaterowie sportu Zjednoczone Emiraty Arabskie - genialne miejsce dla fotografa Ludzkie imiona i ludzkie portrety... zwierząt „Postrzyżyny" w obiektywie Polaków docenione w Lens Culture Awards 2014 Dzikie krajobrazy K. R. Whitley'a z zamiłowaniem do sztuki 100 lat kobiecego piękna w 1 minutę Pływacy, kajaki, taśmy LED i malowanie światłem Pięć samolotów Airbus A350 w sesji wartej ponad 1,5 miliarda dolarów Happy End - wraki samolotów w bezludnym krajobrazie Niecodzienne portrety modelek w miejscach z których pochodzą Górskie krajobrazy Europy w obiektywie Karola Nienartowicza Szokujące różnice w posiłkach biednych i bogatych na przestrzeni lat

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?