“The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny

Co ma wspólnego prezydent Stanów Zjednoczonych z 14-letnim pianistą? Razem tworzą panoramę społeczeństwa. Mark Mann postanowił przygotować portret amerykańskich mężczyzn. Najmłodszy z fotografowanych ma rok, najstarszy - osiemdziesiąt lat.

© Mark Mann / markmannphoto.com

Mark Mann na co dzień fotografuje gwiazdy i sport. Jeden z jego ostatnich projektów, “The Life of Man”, powstał z okazji 80-lecia magazynu "Esquire". Przez rok Mann wykonał 80 portretów amerykańskich mężczyzn w wieku od 1 do 80 lat, którzy w jakiś sposób w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zaistnieli w USA. Wśród fotografowanych znaleźli się zarówno Barack Obama, Stephen King i Bill Clinton, jak i 14-letni Ethan Bortnick - najmłodszy muzyk, który wyruszył w solową trasę koncertową.

Mann tak mówi o serii swoich portretów:

Chciałbym, żeby moje portrety były trochę głębsze, niepowierzchowne. Mam nadzieję, że mówią coś o momencie, w którym zostały zrobione, i że ten moment staje się dzięki tym fotografiom ponadczasowy.

Celem cyklu, jak twierdzi, było “stworzenie żywego portretu amerykańskich mężczyzn w dzisiejszych czasach”.

Fotograf Mark Mann pochodzi z Glasgow w Szkocji. Później przeniósł się do Anglii, gdzie studiował fotografię na Manchester Polytechnic. Krótko po studiach pracował jako asystent takich fotografów, jak Nick Knight i Miles Aldridge.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Po trzech latach przeniósł się do Nowego Jorku i zaczął budować własną markę. Lista publikacji Manna jest imponująca. Znajdują się na niej m.in. "Esquire", "Men’s Health", "Vibe", "Spin", "Fortune", "Billboard", "Parade" i "Complex". Pracował również dla takich korporacji, jak Reebok, Adidas, Pepsi, Ford i Chrysler.

Pełen cykl możecie zobaczyć na stronie magazynu "Esquire", a więcej informacji na temat Marka Manna znajdziecie na jego stronie internetowej.

Mark Mann

W torbie: Leica S + 120mm macro, Leica M + 50 mm f/1.4, Graflex RB (1940 r.), Apple iPhone

www.markmannphoto.com
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian Simon Menner sfotografował snajperów niemieckiej armii. Tylko gdzie oni się podziali? Bart Pogoda opowiada, czemu nie jest blogerem, tylko "One Man Show" [wywiad]

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?