Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang

W Internecie jest mnóstwo zdjęć uroczych kotów i zabawnych psów. Wydawałoby się, że domowe zwierzaki to przereklamowany temat do fotografowania. Jeśli jednak odpowiedni fotograf podejmie się tego zadania, efekt może być zachwycający. Tak jest w przypadku Elke Vogelsang.

© Elke Vogelsang / wieselblitz.de

Elke Vogelsang pochodzi z Hildesheim w Niemczech, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Zawodowo zajmuje się fotografią portretową i fotografią zwierząt. Jest też właścicielką trzech psów, które wabią się Noodles, Scout i Ioli.

Elke uczyniła swoje czworonogi tematem zdjęć, a efekt jest czarujący. Jej prace charakteryzują się niewymuszoną ekspresją, a oko do ciekawych kadrów sprawia, że są również zabawne i pełne życia. W czym tkwi sekret? W wywiadzie dla Pictureline fotografka zdradza kilka swoich sztuczek :

Dobrze wyszkolone zwierzę jest zdecydowanie plusem, ale niektóre zwierzęta po prostu nie stosują się do poleceń. W związku z tym zawsze pomocna jest druga osoba, asystent. Mimo że możesz stworzyć piękne, spontaniczne ujęcia, obserwując to, co się wydarzy, to efekt bliższy twoim oczekiwaniom uzyskasz, kiedy będziesz w stanie kontrolować zwierzę.

Niektóre z nich reagują na zabawki lub jedzenie. Spróbuj zwrócić ich uwagę dźwiękami. Możesz użyć piszczącej zabawki, by wzbudzić zainteresowanie psa. Poproś asystenta, żeby stanął z taką zabawką za tobą i użył jej do wydawania dźwięków. W ten sposób możesz uchwycić zdziwiony wzrok psa, skierowany wprost w obiektyw. Wypróbuj różne dźwięki i obserwuj, co się wydarzy. Uważaj, żeby nie wystraszyć tym czworonoga. I zasada numer jeden: bądź cierpliwy.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Początkowo fotografowanie psów było jedynie pasją. Kiedy Vogelsang opublikowała swoje prace w Internecie, zaczęły one wzbudzać duże zainteresowanie. Zaczęły się do niej zgłaszać osoby z propozycjami fotografowania ich czworonogów. Z czasem klientów było coraz więcej, więc Elke postanowiła zająć się tą dziedziną fotografii zawodowo.

W czasie wolnym od pracy fotografka chętnie pomaga zwierzętom. Jedną z form pomocy, w którą się angażuje, jest bezpłatne realizowanie zleceń dla organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.

Więcej informacji na temat Elke Vogelsang oraz wiele jej zdjęć, nie tylko psów, znajdziecie na jej stronie internetowej.

Elke Vogelsang

W torbie: Canon EOS 5D Mark III + Canon EF 70–200 2.8 IS USM II,Canon EF 50 mm 1.4; Fujifilm X-M1 + Fujinon XF 35 mm 1.4

wieselblitz.de
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę W latach 60. modelki fotografowano w przezroczystych bańkach Nie taki żywioł straszny Ginące plemiona świata na zdjęciach z 5 kontynentów Interesujące wariacje z Polaroidem, czyli wzór dla Instagrama "Upadłe księżniczki", czyli gdy szczęśliwe zakończenie nigdy nie nadchodzi Niesamowite krajobrazy Azji w obiektywie emeryta W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Żołnierki Kaczinu, zbuntowanej republiki birmańskiej, na zdjęciach Adriane Ohanesian

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?