Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie

Zdjęcia Vivian Maier, niani z Nowego Jorku, której bogate amatorskie zbiory fotograficzne pokazujące życie Ameryki sprzed kilkudziesięciu lat odkryto niedawno, zostaną zaprezentowane w Leica Gallery. Film opowiadający o odkrywaniu tych zdjęć przez współczesnych będzie można obejrzeć w Polsce.

© Vivian Maier

O niezwykłej historii Vivian Maier (1926–2009) zaledwie kilka dni po premierze w USA filmu "Finding Vivian Maier" pisał Paweł Ratajczak. A już teraz mamy potwierdzoną informację, że Leica Gallery w Warszawie planuje od 9 maja wystawić zdjęcia tej autorki, o której jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał. Tego samego dnia do polskich kin ma trafić wspomniany film. Przedpremierowy pokaz dzieła "Szukając Vivian Maier" odbędzie się już 9 kwietnia w Kinie Muranów w Warszawie.

O tym, że Vivian Maier fotografowała, wiedziało niewielu. O tym, jak dobre zdjęcia robiła, nikt. Vivian była nianią, która po pracy fotografowała toczące się przed jej obiektywem życie. I robiła to w sposób, jakiego nie powstydziłby się niejeden znany fotograf. Poza tym jej zdjęcia to po prostu cenny dokument o życiu ludzi w czasach amerykańskiej prosperity.

Dopiero w 2007 roku odnaleziono 100 tysięcy klatek negatywów naświetlonych przez Vivian. O odkrywaniu historii Vivian opowiada film, który był pokazywany m.in. na festiwalu Sundance.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba Polak wśród laureatów konkursu Lovers of Light W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 13. łódzki Fotofestiwal już w czerwcu! Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Darmowe warsztaty z Krystianem Bielatowiczem dla czytelnika Fotoblogia.pl Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii Mateusz Baj zwycięzcą Poland National Award w konkursie SWPA 2014 Kadry ze świata, czyli podróże okiem Polaków Małecki, Łuczak i Lach nauczą Cię kręcić krótkie filmy Jakub Szymczuk opowie o fotografowaniu na Majdanie Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival Wiktor Dąbkowski zdobył Espy Photography Prize 2014 Projekt Przetwórnia - ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń Getty Images udostępnia swoje zdjęcia za darmo! Shotkit odkrywa, co fotografowie mają w swoich torbach Fotoreporter Jakub Szymczuk opowiada o pracy na Majdanie Po "selfie" nadchodzi "petsie". Jaki trend w fotografii społecznościowej będzie następny? Autor Zdjęcia Roku WPP znajomym przewodniczącego jury. Czy regulamin został złamany? Obrady jury nad filmami Nikon Film Festival rozpoczęte! Magnum Photos doceniło naszego blogera Adriana Wykrotę

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi To koniec marki Lexar i ich cenionych kart pamięci. Jakie są powody tej decyzji i co z gwarancją? Michał Janiszewski chce pokazać piękno polskich gór, ale potrzebuje naszego wsparcia Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii