Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety

Adopcja psów ze schronisk dla zwierząt jest coraz częściej promowana w mediach. Mimo to wciąż niewiele osób decyduje się na przygarnięcie czworonoga po przejściach. Jak się okazuje, najrzadziej adoptowane są czarne psy. Fred Levy postanowił pomóc tym opuszczonym zwierzętom. Tak powstał Black Dogs Project.

© Fred Levy / fredlevyart.com

Istnieje nawet określenie “syndrom czarnego psa”, które odnosi się do niechęci wobec zwierząt o czarnym umaszczeniu. Skąd ten stereotyp? Eksperci wyjaśniają, że wspomniana awersja może wiązać się z tym, jak te zwierzęta przedstawiane są w książkach i filmach. Najczęściej są utożsamiane z czarnymi charakterami, kojarzą się z nieszczęściem i złym charakterem. Levy wyjaśnia :

Chciałbym uświadomić ludziom istnienie tego problemu i przypomnieć tym, którzy szukają idealnego zwierzaka, że czarne psy również mogą mieć wspaniały charakter.

Oglądając zdjęcia wchodzące w skład projektu, trudno nie uwierzyć w słowa fotografa. Czarne tło sprawia, że poza kolorem dostrzegamy piękne ujęcia i urocze czworonogi.

Fred Levy to amerykański fotograf. Jest absolwentem fotografii w School of the Museum of Fine Arts w Bostonie. Na co dzień uczy innych fotografii artystycznej i portretowej. Sam zajmuje się portretowaniem rodzin i zwierząt, jak również fotografią komercyjną.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Przygodę z fotografią zwierząt rozpoczął, kiedy adoptował ze schroniska psa Toby’ego. Początkowo portretowanie wdzięcznego podopiecznego traktował jako hobby, ale po jakimś czasie znalazł w tej pasji sposób na pracę.

Jeżeli zauroczyły was portrety czarnych psów, zajrzyjcie na stronę projektu Black Dogs Project oraz na stronę internetową Freda.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

"Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna! Fotografia akcji - z czym to się je? Mitch Dobrowner - fotograf ścigający tornada

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?