The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze

Delikatne portrety, kadry z dalekich zakątków świata, kulisy sesji fotograficznych i klatki z codziennego życia, z charakterystycznym dla ich autorki klimatem. Wszystko to znajdziecie na blogu The road is home.

© Nirrimi Hakanson / www.theroadishome.com

Wiele blogów fotograficznych przykuwa moją uwagę ciekawymi pomysłami na zdjęcia czy sylwetką autora. Często przyciągają zaskakującymi kadrami czy innowacyjnym podejściem do fotografii. Z Nirrimmi było trochę inaczej. Na jej bloga trafiłam, kiedy dopiero zaczynała swoją przygodę z fotografią. Tym, co ją wyróżnia, jest delikatne spojrzenie na otaczający ją świat. Portrety młodszego rodzeństwa i córki, zdjęcia z podróży, ale też realizowane zlecenia: sesje mody czy okładki magazynów, mają w sobie klimat lata, marzeń i spokoju.

Zaskakujące jest, jak wcześnie Hakanson zaczęła karierę. Swoją pierwszą kampanię reklamową zrealizowała, gdy miała 15 lat. Był to projekt na zlecenie Diesla. Pierwsze zlecenie Nirrimmi było tak kontrowersyjne, że kampanii zakazano w kilku krajach. O współpracy z Dieslem fotografka opowiada tak:

Ponieważ była to moja pierwsza kampania, stworzyłam sesję, jakiej życzył sobie klient, a nie taką, która odzwierciedlałaby mój styl. Wydaje mi się, że właśnie to ryzyko wzbudziło taką sensację w tej kampanii. Ale to przecież Diesel — nie można się spodziewać niczego innego.

Niewiele później, gdy Hakanson miała 18 lat, podpisała pierwszą umowę z agencją fotograficzną. Od tego czasu fotografowała dla wielu magazynów i marek, m.in. Billabong. Firma ta wysłała Hakanson wraz z grupą modelek w podróż po Europie, której efektem była letnia kampania.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Nirrimmi Hakanson, dziś 21-latka, pochodzi z Australii. Jako 16-latka zdecydowała się rzucić szkołę, aby całkowicie poświęcić się fotografii. Postąpiła dosyć ryzykownie i mało odpowiedzialnie, jednak te wybory doprowadziły ją do miejsca, w którym jest teraz, a niewielu młodych ludzi może się pochwalić takimi osiągnięciami.

Jeżeli spodobały Wam się prace Australijki, odwiedźcie jej bloga The road is home i profile na [url=https://www.facebook.com/nirrimi]Facebooku i Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka Fotografowanie dymu doprowadzone do perfekcji Tak powinna wyglądać fotografia rodzinna!

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?