Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć

Dropbox wychodzi naprzeciw potrzebom swoich użytkowników, którzy coraz częściej dokumentują codzienność smartfonami. Właśnie wypuścił na rynek nową aplikację: Carousel.

Carousel jest dostępna na systemy Android oraz iOS, a skierowana jest do osób, które robią wiele zdjęć swoim urządzeniem mobilnym. Sam Dropbox, mimo że oferował opcję przechowywania zdjęć w chmurze, nie zapewniał komfortu ich katalogowania i przeglądania. Tę lukę wypełnia Carousel. Aplikacja ma bardzo wygodną funkcję autoprzesyłania zdjęć na dysk Dropbox. Nie musimy martwić się o regularne zgrywanie plików z telefonu, a dostęp do nich mamy z kilku urządzeń mobilnych i komputera.

To jednak nie wszystko. Archiwizowane fotografie można przeglądać w formie osi czasu - aplikacja tworzy wygodny wirtualny album. Dzielenie się zdjęciami z innymi jest bardzo proste i, co ważniejsze, bardzo szybkie, nawet jeżeli chcemy przesłać setki plików. Jak to zrobić? Potrzebny jest jedynie adres mailowy lub numer osoby, której chcemy wysłać fotografie. Nieważne, czy ma ona konto na Dropboxie czy nie.

Możliwość dodawania wiadomości do zdjęć sprawia, ze Carousel jest nie tylko miejscem do przechowywania zdjęć, ale też platformą społecznościową.

Za stworzenie Carousel odpowiada ten sam zespół, który opracował aplikację Snapjoy, kupioną przez Dropboxa pod koniec 2012 roku.

Czy program zyska dużą popularność? Tego jeszcze nie wiemy, ale biorąc pod uwagę jego innowacyjne rozwiązania, można się tego spodziewać.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena Jak zarabiać na zdjęciach? Opowieści fotografów o ich pierwszych zleceniach O wadach i zaletach pracy fotografa freelancera – opowiada Bartek Sadowski Fotografie miejskich krajobrazów pocięte w czasie Epidemia gruźlicy na Ukrainie na zdjęciach Maxima Dondyuka

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?