Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie

Coroczne portrety z telewizorem, zbiór zdjęć psa siedzącego na kanapie. Fotografie w rodzinnych albumach często pokazują, które chwile chcemy najlepiej zapamiętać. Zobaczcie najdziwniejsze z nich.

Odnajdywanie cudzych fotografii sprzed lat ma w sobie coś fascynującego. Pozwala zajrzeć w życie nieznanych ludzi za pomocą zdjęć, które zrobili, chwil, które chcieli zatrzymać. Erik Kessel, duński wydawca, w odnajdywaniu zdjęć innych ludzi znalazł swoją pasję. Trzeba przyznać, że jest mistrzem wśród poszukiwaczy zaginionych wspomnień.

Z najdziwniejszych serii zdjęć, które znalazł, postanowił wydać albumy i pokazać je światu. Trudno wyjaśnić, dlaczego niektóre z nich w ogóle powstały, ale Kessel podejmuje taką próbę.

Jedna z serii zdjęć, "Me TV" to cykl corocznych portretów pewnej Chinki z telewizorem. Na każdym zdjęciu bohaterka cyklu przyjmuje tę samą pozę — pełną dumy i spokoju. Kassel opowiada:

Cykl opowiada o tym, jak wiele oznaczało dla kogoś posiadanie telewizora w latach 80. w Chinach. Możecie zobaczyć, jak dumna jest ta kobieta. Poza tym powtarzana poza jest lekko surrealistyczna. Seria jest dokumentalna i konceptualna zarazem. To właśnie piękno znalezionych fotografii.

Zaskakująca jest seria zdjęć kobiety w średnim wieku z zamiłowaniem do pozowania w wodzie. Mnie bardziej dziwi osoba, która zgodziła się na zrobienie tych fotografii.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Kessel mówi, że sam dziwi się, iż ktokolwiek zdecydował się zrobić znalezione przez niego zdjęcia. O albumach mówi, że są to pewnego rodzaju antyprzewodniki, pokazujące, jak nie należy tworzyć kolekcji zdjęć.

Następna seria przedstawia kobietę z zamiłowaniem do broni. Mimo upływu lat jej zainteresowanie nie słabnie.

Kolejnym pomysłem na album było fotografowanie psa. Zdjęcia zdecydowanie różnią się od mojego wyobrażenia o fotografii zwierząt. Seria tylko potwierdza wspomnianą teorię Kessela.

Czy w zakamarkach Waszych domów również kryją się zdjęcia, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego? Możecie wziąć przykład z Kessela i stworzyć antyalbum.

Wszystkie albumy dostępne są na stronie KesselKramer Publishing.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson Kamper, deska surfingowa i aparat zamiast pracy dla Ralpha Laurena

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?