Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie

Fotografowanie dzieci nie jest proste. Wymaga cierpliwości i dobrego kontaktu z młodymi modelami. Zdjęcia robione pod wodą wymagają z kolei przygotowania i skupienia, aby w ciągu kilkudziesięciu sekund uchwycić idealny kadr.

© Alix Martinez / www.alixmartinez.com

Alix Martinez zajmuje się fotografowaniem dzieci. Przy pomocy kreatywnych młodych modeli tworzy podwodne zdjęcia, które zaskakują wykonaniem, ale przede wszystkim pomysłem. Na fotografiach Amerykanki zobaczymy dzieciaki grające w golfa, tańczące, a nawet popijające popołudniową herbatkę. Wszystko w oprawie pięknego światła z dopracowanym każdym szczegółem kadru.

Skąd pomysł na fotografowanie dzieci pod wodą?

Zawsze kochałam fotografie, które pokazują ruch wody i odbijający się w niej obraz. Jest coś magicznego i pięknego w fotografowanej wodzie. Ponieważ zajmuję się fotografowaniem dzieci, zawsze staram się znaleźć oryginalny sposób na zdjęcia.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Sesja wygląda na trudną do zrealizowania i taka też była. Wyzwań było wiele: wstrzymywanie oddechu przy zachowaniu pełnego skupienia, zmieniające się światło i wymagający mali modele. Martinez opowiada:

Podwodna fotografia może być sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli fotografuje się dzieci. Pierwszy raz prawie utonęłam, nie chcąc stracić idealnego kadru, ale nagroda, jaką jest efekt końcowy, wynagradza trud. Kiedy zaczynałam, potrafiłam wstrzymać oddech jedynie na 25 sekund, a teraz czuję się jak amerykański marine, nurkując na 2 minuty.

Alix zakochała się w fotografii w wieku dziesięciu lat, kiedy dostała swój pierwszy aparat. Od tego czasu fotografowała wszystko i wszystkich. Studiowała fotografię i projektowanie graficzne na Atlanta College of Art. Po skończeniu szkoły przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby zrealizować swoje marzenie o karierze. I osiągnęła sukces. Jako grafik współpracowała z takimi magazynami, jak "Harper's Bazaar", "Esquire" i "Marie Claire". W międzyczasie została mamą, a fotografowanie dzieci z pasji przerodziło się w pracę.

Fotografie Alix Martinez możecie zobaczyć na jej stronie oraz blogu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson “The Life of Man”, czyli fotograficzny portret współczesnego mężczyzny Damian Chrobak: "Fotografia uliczna jest jak polowanie, trzeba zdać się na instynkt" Niesamowite bajkowe portrety Alexii Sinclair doprowadzone do perfekcji "Bycie w centrum wydarzeń wciąga" - Sławomir Kamiński zdradza kulisy pracy zawodowego fotografa polityków Nie będę...seria szkolnych fotografii Jamie Johnson

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?