Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany

Postacie i krajobrazy wyłaniające się z mgły, sprawiające wrażenie bajkowych i tajemniczych. Zobaczcie serię Darrena Moore'a.

© Darren Moore / darrenmoorephotography.com

Darren Moore tworzy zdjęcia, które wydają się przeciwieństwem współczesnych trendów, wymagają bowiem czasu, planowania i pracy. Efekt robi wrażenie. W czym tkwi sekret tych kadrów?

Moore świetnie posługuje się wydłużonym czasem ekspozycji. Wynosi on od 30 s do 15 min, a nawet więcej. Efektem wykorzystywanej techniki są pełne głębi zdjęcia, przykuwające wzrok oglądającego na dłużej.

W wywiadzie dla Andrew Gibson Blog Moore opowiada, dlaczego wybrał fotografowanie z długim czasem naświetlania.

Proces fotografowania z długim czasem ekspozycji do mnie przemawia. Przez swoją naturę nie może zostać przyspieszony. Musisz się na chwilę zatrzymać, studiować i starać się zrozumieć obiekt czy fotografowane miejsce. Daje to możliwość przedstawienia codziennej sceny czy przedmiotu, na które nikt nie zwróciłby szczególnej uwagi, w sposób niemalże magiczny. Zaoferować oglądającemu ucieczkę od rzeczywistości. Dla mnie jest to niesamowite.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Darren Moore to fotograf samouk. Pochodzi z Surrey w Wielkiej Brytanii. Dopiero od paru lat zawodowo zajmuje się fotografią. Mimo to jest już laureatem kilku konkursów, a swoje prace prezentował na wystawach w USA, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii.

Jeżeli zainteresowały was prace Darrena Moore'a, to odwiedźcie jego stronę internetową i profil na Flickrze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang Niech żyje królowa! Duet Karl Lagerfeld i Lindsey Wixson

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?