Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany

Postacie i krajobrazy wyłaniające się z mgły, sprawiające wrażenie bajkowych i tajemniczych. Zobaczcie serię Darrena Moore'a.

© Darren Moore / darrenmoorephotography.com

Darren Moore tworzy zdjęcia, które wydają się przeciwieństwem współczesnych trendów, wymagają bowiem czasu, planowania i pracy. Efekt robi wrażenie. W czym tkwi sekret tych kadrów?

Moore świetnie posługuje się wydłużonym czasem ekspozycji. Wynosi on od 30 s do 15 min, a nawet więcej. Efektem wykorzystywanej techniki są pełne głębi zdjęcia, przykuwające wzrok oglądającego na dłużej.

W wywiadzie dla Andrew Gibson Blog Moore opowiada, dlaczego wybrał fotografowanie z długim czasem naświetlania.

Proces fotografowania z długim czasem ekspozycji do mnie przemawia. Przez swoją naturę nie może zostać przyspieszony. Musisz się na chwilę zatrzymać, studiować i starać się zrozumieć obiekt czy fotografowane miejsce. Daje to możliwość przedstawienia codziennej sceny czy przedmiotu, na które nikt nie zwróciłby szczególnej uwagi, w sposób niemalże magiczny. Zaoferować oglądającemu ucieczkę od rzeczywistości. Dla mnie jest to niesamowite.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Darren Moore to fotograf samouk. Pochodzi z Surrey w Wielkiej Brytanii. Dopiero od paru lat zawodowo zajmuje się fotografią. Mimo to jest już laureatem kilku konkursów, a swoje prace prezentował na wystawach w USA, Kanadzie, Francji i Wielkiej Brytanii.

Jeżeli zainteresowały was prace Darrena Moore'a, to odwiedźcie jego stronę internetową i profil na Flickrze.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k Pełne ekspresji portrety psów Elke Vogelsang

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Tomek Laskowski – ojciec, który dokumentuje dorastanie swoich pociech w wyjątkowy sposób Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło?