Rosyjscy fotografowie podświetlili zamarznięte jezioro, aby sfotografować samochód

Fotografia reklamowa oferuje szeroką gamę opcji zaprezentowania danego produktu. Celem jest przyciągnięcie klienta, więc im bardziej innowacyjny i oryginalny pomysł, tym lepiej. Nie jest to proste, kiedy nie chce się odtwarzać dobrych koncepcji, tylko wymyślić coś zupełnie nowego. Kreatywność fotografów ze wschodniej Europy jednak i w tym wypadku nie zawodzi. Zobaczcie sesję samochodu, jakiej jeszcze nie było.

© Dmitry Chistoprudov i Nikolay Rykov

Dwóch rosyjskich fotografów, Dmitry Chistoprudov i Nikolay Rykov, zwróciło na siebie uwagę wielu serwisów o fotografii i motoryzacji. Powodem tego jest sesja na podświetlonym jeziorze Bajkał!

Fotografie wydają się niemożliwe do wykonania bez pomocy Photoshopa. Na swoich blogach Rosjanie udostępniają jednak zdjęcia z backstage'u i one rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Jak tego dokonali? Przygotowania wymagały wiele pracy. Pierwsze problemy pojawiły się przy poszukiwaniu źródła światła. Potrzebne było urządzenie odporne na działanie wody i mogące emitować światło o mocy minimum 1000 lumenów. Po długich poszukiwaniach panowie trafili na MagicShine MJ-810B, który posłużył do wykonania sesji.

Aby umieścić MagicShine pod wodą, Chistoprudov i Rykov musieli wywiercić otwór w lodzie o grubości około 1 m. Z pomocą przyszedł im miejscowy rybak.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Patrząc na efekt końcowy, trzeba przyznać, że był on wart tak dużego nakładu pracy. Co ciekawe, opisywana sesja jest już drugim podejściem rosyjskiego duetu do kadrów na zamarzniętej powierzchni jeziora. Wcześniej fotografowie robili zdjęcia za dnia, ale jak widać, chcieli pójść o krok dalej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedźcie blogi Chistoprudova i Rykova na LiveJournal. Jeżeli nie władacie biegle językiem rosyjskim, tłumaczenie postów opisujących kulisy sesji znajdziecie na English Russia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zdjęcia www Sieci #3, czyli subiektywny przegląd ciekawych fotografii tygodnia Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat Film o Dubaju w jakości 4k

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?