Niezwykłe zdjęcia gwiezdnych smug na nocnym niebie

Podziwianie rozgwieżdżonego nieba to nieodłączny element każdego letniego spaceru. Nie jest to jednak łatwy temat do zdjęć. Zobaczcie prace singapurskiego fotografa, który nie tylko sobie z nim radzi, ale też tworzy niesamowite obrazy.

© Justing Ng / www.justinngphoto.com

Autorem tych spektakularnych ujęć jest Justin Ng - singapurski fotograf, który choć dopiero kilka lat temu zaczął zajmować się fotografią, już zdobył niemałą popularność. Ng para się astrofotografią, czyli dziedziną fotografii, której przedmiotem jest sfera niebieska i wszystkie znajdujące się na niej obiekty.

Jednym z elementów charakterystycznych dla astrofotografii jest wydłużony czas ekspozycji. Pozwala on ukazać ruchy gwiazd i Ziemi. Justin, tworząc swoje prace, również posługuje się tą techniką. Później zdjęcia są obrabiane w Photoshopie, aby zyskały trochę kolorów.

Tego typu kadry wymagają od Singapurczyka wiele pracy i cierpliwości. Jak wspomina, w Singapurze warunki do astrofotografii nie są najlepsze. Silne światła miast nie ułatwiają procesu powstawania niesamowitych fotografii. Obejrzyjcie przygotowany przez fotografa time-lapse.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Justin Ng jest zaskakującą postacią. Swoją przygodę z fotografią zaczął niedawno, bo w 2010 roku. Zaczynał jako fotograf ślubny. Kilka miesięcy po tym, jak ruszyła jego strona na Facebooku, był już członkiem kilku znaczących stowarzyszeń fotograficznych, m.in. The Royal Photographic Society. Jego prace zdobywały nagrody w konkursach poświęconych fotografii ślubnej. Jednocześnie Justin zajmował się fotografią sportową: pracował jako oficjalny fotograf wydarzeń sportowych w Singapurze. Potem przyszedł czas na astrofotografię.

Po więcej informacji odsyłam na stronę Justina Ng.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Na zdjęciach Jordana Mattera "Tancerze są wśród nas!" Rosyjscy fotografowie podświetlili zamarznięte jezioro, aby sfotografować samochód Zdjęcia www Sieci #3, czyli subiektywny przegląd ciekawych fotografii tygodnia Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji!

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?