Jest już kolejny trend w fotografii społecznościowej. To shelfie

Minęły raptem dwa miesiące od pojawienia się petsie, czyli mody na fotografowanie zwierząt domowych, a już mamy kolejny - shelfie. Polega on na pokazywaniu światu, co mamy na półkach w domu.

Montaż zdjęć beaamy i elisagih z Instagrama

Montaż zdjęć beaamy i elisagih z Instagrama

W obecnych czasach jedynym trendem jest ciągła zmiana trendów. W tytule artykułu sprzed dwóch miesięcy zadałem pytanie, na co użytkownicy mediów społecznościowych wkrótce skierują smartfonowe obiektywy. Odpowiedź pojawiła się szybciej, niż się spodziewałem.

Jak podaje Wall Street Journal, teraz głównymi bohaterami zdjęć na Instagramie, Twitterze, Flickrze, Facebooku są przedmioty, które tworzą współczesne obrazy martwej natury. Zdjęcia przedstawiają pięknie skomponowane designerskie przedmioty sfotografowane w ładnym świetle. Niektóre półki są wypełnione po brzegi ulubionymi przedmiotami, książkami właścicieli, niektóre minimalistycznymi aranżacjami.

Takie kompozycje mogą wiele powiedzieć o autorze zdjęcia i stylizacji. Widzę w tym pewne wyrachowanie, ale też mniej banalne, mniej oczywiste, a bardziej wyrafinowane od selfie fotografie, opowiadające światu o naszym ciekawym życiu.

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Druga edycja „Spotkań z mistrzem” – bezpłatnych warsztatów z fotografii ulicznej Czy twoje zdjęcie zyska popularność w sieci? Sprawdzi to algorytm Pokaż Swój Horyzont Filmy o fotografii do obejrzenia na Planete+ Doc Film Festival w maju Na Instagramie można zarobić! Wystaw swoje zdjęcia na Amazon.com! Pokaż się w ramach 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii EASTREET 2 – wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Trwa przyjmowanie zdjęć Czy można kadrować zdjęcia prezydenta RP? Nie, tak twierdzi kancelaria głowy państwa „Sztuka celi”. Relacja z wystawy, która trwała dwie godziny… w areszcie śledczym Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny Maciej Moskwa wygrał konkurs BZ WBK Press Foto 2014 Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba Polak wśród laureatów konkursu Lovers of Light W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 13. łódzki Fotofestiwal już w czerwcu! Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Darmowe warsztaty z Krystianem Bielatowiczem dla czytelnika Fotoblogia.pl Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii Mateusz Baj zwycięzcą Poland National Award w konkursie SWPA 2014

Popularne w tym tygodniu:

Ukradł zdjęcie i dodał wulgarny napis na pośladku. Zapłaci za to 7 tysięcy złotych Corel wypuszcza PaintShop Pro 2018, który obiecuje dużo zmian i nadal będzie dostępny w pudełku Aurora HDR 2018 w końcu na pecety! Zobaczcie, co wyjątkowego będzie w programie GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku