Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K

Na nową funkcjonalność czeka wielu ludzi, którzy chcą ładować i odtwarzać treści w 4K. Na razie odtwarzanie filmów UHD jeszcze nie jest dostępne dla wszystkich, ale wykonano już pierwsze poważne testy.

Trend do używania 4K jest niezaprzeczalny, podobnie jak miało to miejsce z Full HD kilka lat temu. Niedawno Vimeo ogłosiło, że będzie wspierać materiały w 4K. Póki co mamy do czynienia z możliwością ściągnięcia materiału w 4K, funkcja ta nie jest jeszcze dostępna w formie streamingu. Czyżby?

Filmowcy Philip Bloom i James Miller jako jedni z pierwszych wypróbowali streaming w 4K na Vimeo. Tak pisze o tym Philip:

“Kilka dni temu mój kolega James Miller wgrał materiał, który nagrał testując kamery Atomos Shogun 4K i Sony A7s. Powiedział, że można je odtworzyć w 4K. Powiedziałem mu, że nie jednak po kilku testach potwierdził swoje twierdzenie.”

Póki co nie jest to takie łatwe i wymaga kilku zabiegów. Funkcja działa tylko z nowym materiałem więc wszystko, co było już wgrane w 4K misi być ponownie załadowane, żeby można było to odtwarzać w 4K.

W tym momencie nie wiemy kiedy będzie dostępna pełna funkcjonalność filmów 4K oraz czy będzie to opcja premium.

Podziel się:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Średnioformatowy aparat wykonany ze skanera Epsona Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :) Jak zmienić starą kartę hotelową w osłonę na wyświetlacz? Zbuduj sobie lustrzankę dwuobiektywową z kartonu Szaleni Rosjanie fotografują na jednym z siedmiu cudów świata Pakiet wtyczek marki Nik Software 70% taniej! 320-gigapikseli dookoła Londynu - zobacz największą na świecie panoramę 360 stopni

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure"