World Press Photo 2015 Multimedia Contest - oto najlepsze dokumenty multimedialne świata

Po raz piąty międzynarodowe jury wybrało jedną zwycięską produkcję w kategorii Interactive Documentary oraz trzy nagrodzone produkcje w kategorii Short Feature i Long Feature.

W tym roku do konkursu World Press Photo Multimedia Contest zgłoszono 352 produkcje z czego 221 w kategorii Short Features, 73 w kategorii Long Features i 58 w Interactive Documentary.

Pierwsze miejsce w kategorii Short Feature zdobył film Behind the video of Eric Garner’s deadly confrontation with New York Police opisujący znany incydent, w którym zginą Eric Garner podczas obezwładniania przez Policję z Nowego Yorku.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano filmowi “Fighting the Ebola Outbreak, Street by Street”, który opisuje trudną pracę ambulansu w czasie największego kryzysu związanego z epidemią eboli we wrześniu 2014 roku.

Trzecie miejsce w kategorii Short Feature zdobył film “At the Gates of Europe”, który skupia się na problemach uchodźców po Arabskiej Wiośnie. Film dokumentuje z perspektywy poszukiwanych i szukających trudną operacje ratowniczą, w której uratowano prawie 200 imigrantów z Syrii i Pakistanu.

W kategorii Long Features pierwsze miejsce zdobył film “The Long Night” opisujący niepełnoletnich uwikłanych w amerykańskim handlu żywym towarem.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Drugie miejsce zdobył film “The Fence”. Porusza on temat ogrodzenia jakie znajduje się na granicy USA i Meksyku. Jego budowa rozpoczęła się w 2006 roku i pochłonęła ponad 3 biliony dolarów i rozciąga się na ponad 1200 km. Dokument pokazuje życie pograniczników, mieszkańców i imigrantów, którzy przekraczają granicę każdego dnia.

Trzecie miejsce w kategorii Long Features otrzymał film “Japan’s Disposable Workers: Net Cafe” opisujący niełatwe życie tzw. białych kołnierzyków w Japonii. Z powodu kryzysu nawet długie godziny pracy mogą nie zapewnić bezpieczeństwa zatrudnienia, czy pensji, która umożliwia wynajęcie mieszkania. W czasie ostatniej dekady popularne stało się traktowanie kafejek internetowych do celów mieszkaniowych.

Zwycięzcą w kategorii Interactive Documentary został film “The And” poświęcony dynamice współczesnych związków przez pokazanie widzowi emocjonalnej przestrzeni prawdziwych par, które są w związku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Inspiracje dokumentalne #1 Piękne, poranne światło na zdjęciach z Transylwanii Zdjęcia finalistów Smithsonian Photo Contest zachwycają pięknem i różnorodnością życia Tajemniczy ogród w studiu fotograficznym Freestylowe, delikatnie nasycone i surrealistyczne zdjęcia Chrisa Gordannera Michał Szlaga: „Używam fotografii jako narzędzia interwencji” [wywiad] Artystyczne selfie Klaudii Cechini Fotograficzny portret Warao - jednego z ostatnich plemion tubylców w Ameryce Południowej Czy te zdjęcia są prawdziwe? Moonlighting - w ciemności też jest światło Czy Macduff Everton to Ansel Adams fotografii podróżniczej? Kolorowa stylistyka berlińskiego metra 200 orbów na jednym zdjęciu - nowy rekord Guinnessa w malowaniu światłem Sony World Photography Awards 2015 - przegląd najlepszych finałowych zdjęć Kropki na twarzy dają fotograficzną wolność Rodzina jako uniwersalny archetyp wspólny dla różnych kultur Modele zatopieni w miodzie jak w bursztynie Magdalena Wasiczek z nagrodą Grand Prix konkursu International Garden Photographer of the Year 2015 Mike Stimpson dobrze się bawi i składa świetne zdjęcia z klocków Lego Cecil Beaton - dandys fotografii brytyjskiej Oskarowe portrety wykonane na przyjęciu Vanity Fair

Popularne w tym tygodniu:

Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?