Warto być 20 czerwca - wernisaż prac laureatów Projektu Przetwórnia

Udział w wystawie w Galerii Puza, publikacja w katalogu, zaszczytny tytuł Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru - było o co walczyć w tegorocznej, II edycji Projektu Przetwórnia.

© Ania Osetek

Przetwórnia to cykliczny ogólnopolski konkurs fotograficzny z udziałem mistrzów tego fachu. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik, a tegorocznym jurorem był Jacek Poremba, specjalizujący się w fotografii portretowej gwiazd, modowej oraz reklamowej.

Zwycięzców wyłoniono 6 kwietnia podczas gali finałowej II edycji Projektu Przetwórnia. Po prezentacji zdjęć 10 finalistów Jacek Poremba wybrał zwycięzców.

Pierwsze miejsce w II edycji Projektu Przetwórnia zajęła Ania Osetek za cykl "Dlaczego". Na drugim miejscu znalazła się Wiktoria Wojciechowska za serię "Własne miejsce" ex aequo z Marleną Jabłońską, nagrodzoną za zbiór "Sztuka umierania".

Zwyciężczyni, Ania Osetek, wygrała udział w wystawie w Galerii Puza, publikację zdjęć w katalogu towarzyszącym wystawie oraz miano Fotografa Miesiąca serwisu "Szeroki Kadr". Dwa równorzędne drugie miejsca również otrzymały udział w wystawie w Galerii Puza, publikację oraz dowolny kurs w Akademii Nikona.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Stowarzyszenie FotoBzik, Galeria Pauza oraz mecenasowie Akademii Nikona i Szerokiego Kadru zapraszają na wernisaż prac tegorocznych laureatów, który odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00 w Galerii Pauza przy ul. Floriańskiej 18/5 w Krakowie.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie multimedialna prezentacja zdjęć pięciu wyróżnionych przez FotoBzik autorów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Josh Newton i jego sesja ślubna z pożarem w tle Oto najlepsza Fotograficzna Publikacja Roku Ruch w zdjęciach przyszłością fotografii? Zawodowy fotograf odnaleziony po latach na... ulicy wśród bezdomnych Jak wygląda życie zawodowego rybaka, który jest… fotografem? 6 kamer GoPro, rollercoaster i planeta z filmu Niezwykle fotografie i 50 darmowych skanów od Narodowego Archiwum Cyfrowego Irista - platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze Nie chcesz, aby Twoja sesja ślubna się tak skończyła... Już w lipcu Eastreet2 - wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej Dziś rusza 13. Fotofestiwal w Łodzi. Co warto obejrzeć? Wojciech Grzędziński wydaje album o Afganistanie. Można wesprzeć jego inicjatywę 10 nowych funkcji Instagrama, czyli półkę wyżej Te same miejsca z Antwerpii 100 lat temu i współcześnie na jednym filmie Algorytm, który potrafi naśladować styl najlepszych fotografów Photoshopowe wpadki miesiąca [maj] Co autor miał na myśli? Bezsensowne aparaty znanych firm Quantuum i Multifoto otwierają wypożyczalnię sprzętu studyjnego Kulisy podwodnej sesji: 2 modelki, 7 nurków i wielki wrak statku Pół żartem, pół serio o tym, jak rozpoznać prawdziwie zawodowego fotografa Kto jest królem autofokusu? Najlepsze bezlusterkowce kontra Nikon D4S Nowe wykończenie Leiki Monochrom i obiektyw Leica 90mm f/4 Patent na patent Wybraliśmy zwycięzcę konkursu fotograficznego "Moje miasto się zieleni"!

Popularne w tym tygodniu:

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników Nikon potwierdza oficjalnie: będzie zaawansowany bezlusterkowiec Nikon patentuje obiektyw 35 mm f/2 do aparatów z zakrzywioną matrycą Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zmieni się i to na lepsze! Uwaga na przegrzewające się baterie Nikona Problemów z migawkami Nikona D750 ciąg dalszy. Firma wzywa do następnych napraw Marka Bowens przestaje istnieć – to już potwierdzona informacja Zostań redaktorem WP Fotoblogia - poszukujemy współpracownika Bowens w likwidacji. Koniec legendarnej marki? Znamy stanowisko polskiego dystrybutora Bieszczadzka przygoda - warsztaty fotograficzne z testami obiektywów Irix "Warsaw On Air" - album fotografii lotniczych Warszawy Macieja Margasa cenną pamiątką dla księcia Williama i księżnej Kate Podczas festiwalu Landskrona Foto 2017 zobaczymy prace Polaka – Kacpra Kowalskiego