Zorza polarna sfotografowana na Alasce oraz w Polsce

Alexis Coram to fotografka, która jest zafascynowana fotografowaniem zorzy polarnej. W tym roku pojechała na Alaskę żeby stworzyć timelapse pt. „Awake”. Co ciekawe, takie zjawisko było widoczne także w naszym kraju.

Fotografka spędziła 4 noce w plenerze, dwa wieczory były pochmurne i omal nie straciła nadziei, że nie uda jej się stworzyć wystarczająco dużo materiału na film. Jednak ostatnia noc wynagrodziła jej wysiłki. Coram fotografowała przez 7 godzin zorzę, która rozświetlała niebo w każdym kierunku.

„Tytuł tego filmu można interpretować na różne sposoby, dla mnie oznacza odczucia jakie mam kiedy stoję pod Aurorą…bardziej przebudzona, bardziej żywa, całkowicie zachwycona. Trudno to opisać słowami, gdy zobaczyłam to na własne oczy, wiedziałam o co chodzi. Ponieważ nie moge opisac tego słowami, mam nadzieję, że moja interpretacja w obrazach jest wystarczająca, aby poczuć tą magię. Jestem szczęśliwa, że mogłam to zobaczyć i jeszcze szczęśliwsza, że mogłam się tym podzielić".

Timelapse „Awake” został nakręcony przy pomocy Nikona D800 z obiektywem Sigma 35 mm oraz Nikonem DF z Sigmą 15 mm FE.

W ostatnim czasie można było zauważyć zorzę polarną nawet w Polsce. Może efekty nie są tak spektakularne jak na Alasce jednak jest to ciekawe zjawisko, które warto sfotografować.

Podziel się:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Alex Webb - opowiada o fotografii i życiu Paweł Jędrusik zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015 „Kulturyści” - subiektywne spojrzenie Rafała Malko na polskich siłaczy Fotografie krajobrazów na ludzkich ciałach Alpinista i fotograf, czyli Jonathan Griffith w akcji Inspiracje dokumentalne #1 „Akcja Humanitarna", czyli Sudan Południowy w obiektywie Tomasza Woźnego Modernistyczne domy sfotografowane tylko przy świetle księżyca Underwater Photographer of the Year 2015 - najlepsze fotografie wykonane pod wodą Magiczny las Ellie Davies World Press Photo 2015 Multimedia Contest - oto najlepsze dokumenty multimedialne świata Piękne, poranne światło na zdjęciach z Transylwanii Zdjęcia finalistów Smithsonian Photo Contest zachwycają pięknem i różnorodnością życia Tajemniczy ogród w studiu fotograficznym Freestylowe, delikatnie nasycone i surrealistyczne zdjęcia Chrisa Gordannera Michał Szlaga: „Używam fotografii jako narzędzia interwencji” [wywiad] Artystyczne selfie Klaudii Cechini Fotograficzny portret Warao - jednego z ostatnich plemion tubylców w Ameryce Południowej Czy te zdjęcia są prawdziwe? Moonlighting - w ciemności też jest światło

Popularne w tym tygodniu:

Miesięczna podróż statkiem towarowym z przymocowanym aparatem. Zobacz 80 000 zdjęć w 10 minut Spotkanie z płonącymi wieżami w tle. Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem Fake photos atakują, czyli jak media podchwyciły temat podniebnych selfie Zdjęcia finalistów Wildlife Photographer of the Year 2017 to mistrzostwo fotografii przyrody Szymon Barylski przez miesiąc fotografował obóz dla uchodźców między Grecją, a Macedonią Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Najnowsze okładki TIME zostały wykonane iPhonem. Czy to naprawdę ma dziś znaczenie? Mistrzostwa Świata Bród i Wąsów 2017 – portrety posiadaczy najlepszego zarostu na świecie Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Zobacz najlepsze zdjęcia nocnego nieba w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2017 Fotografka odtworzyła obrazy Gustawa Klimta na wspaniałych zdjęciach Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno