86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych

Uniwersytet w Waszyngtonie i Google stworzyli prawie 11 000 filmików timelapse, pokazujących jak zmienia się z czasem krajobraz. Co ciekawe zostały one zrobione ze zdjęć, które ludzie umieszczają w internecie.

Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie i Google odkryli zautomatyzowany sposób wyszukiwania, sortownia i przypisywania obrazów do tej samej rzeczy, co pozwala na stworzenie filmików timelapse, które obejmują kilka lat i pokazują wszystko co działo się w tym miejscu. Niektóre pokazują topniejące lodowce inne tworzące się ciepłe źródła, a wszystkie zostały stworzone ze zdjęć, które ludzie udostępniają publicznie w internecie.

W streszczeniu do pracy badawczej poświęconej temu projektowi czytamy: „Prezentujemy filmy poklatkowe, które są syntezą zdjęć popularnych atrakcji turystycznych. Podejście do projektu jest całkowicie zautomatyzowane i wykorzystuje ogromną liczbę zdjęć dostępnych w internecie. Po pierwsze skatalogowaliśmy 86 milionów zdjęć popularnych atrakcji i punktów widokowych. Następnie zdjęcia zostały posortowane według daty wykonania i skadrowane w podobny sposób. W końcu zdjęcia zostały dostosowane pod względem oświetlenia i zminimalizowania migotania. Rezultaty to filmiki timelapse pokazujące różne zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, powstają wieżowce, a wodospady zmieniają swój kurs.”

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Cześć, jestem Fotografem! Film, który pokazuje lot orła w dół z najwyższego budynku świata Eksperci próbują swoich sił w programie Photoshop 1.0 Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż Zabierz się do roboty, zamiast hejtować innych - haters gonna hate Migawka w Canonie 7D sfilmowana przy prędkości 10 000 kl./s Tak się zmieniał ideał kobiecego piękna przez ponad 3000 lat [wideo] Bohaterowie Disneya wyszli na ulice Kłamać jak na zdjęciach Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K Średnioformatowy aparat wykonany ze skanera Epsona Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa

Popularne w tym tygodniu:

Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica? Powstała mapa praw regulujących loty dronami Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend