Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji

W czasach technologii rozwijającej się w obłędnym tempie, rozrastania się miast, wdzierającego się wszędzie betonu, smogu i innych wątpliwych atrakcji cywilizacji w niektórych rodzi się chęć powrotu do korzeni, ucieczki do natury i prowadzenia życia trochę pustelniczego, trochę koczowniczego.

Vincent, Pireneje, Francja 2012

Vincent, Pireneje, Francja 2012 (© Antoine Bruy / www.antoinebruy.com)

Urs, Pireneje, Francja, 2012.

Francuski fotograf Antoine Bruy w swoim projekcie Scrublands pokazuje, jak wygląda takie życie i jak radzą sobie ludzie, którzy obrali taką drogę.

Olivier, Ardèche, Francja, 2010.

W latach 2010–2013 Antoine podróżował po Europie bez bliżej określonego kursu. Spędził sporo czasu na fotografowaniu miejsc i ludzi, którzy zdecydowali się wieść życie w dziczy. Bruy zatrzymywał się wśród nich. Spędzał z nimi dni i tygodnie, pomagając im w codziennych czynnościach. Ich styl życia nie zależy od tykania zegara, tylko od słońca i księżyca. To zafascynowało fotografa.

Marcel, Pireneje, Francja, 2012.

Bohaterowie jego zdjęć sami zbudowali swoje domy z tego, co znaleźli. Sami uprawiają warzywa, hodują zwierzęta. Decydując się na odejście od społeczeństwa, sami stworzyli swój rytm, są wolni od norm i oczekiwań.

Sabine, Alpy, Szwajcaria, 2013.

Odmierzając czas wędrówką słońca po niebie, hodując krowy czy owce, niektórzy z nich żyją w ten sposób nawet od 30 lat. Wcześniej byli nauczycielami, studentami, inżynierami. Wiedli zwyczajne życie w mieście. Potem zdecydowali się uciec. Sami wybudowali swoje domy, konstruują ekologiczne kompostowe toalety oraz inne udogodnienia.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Christian, Alpy, Szwajcaria, 2013.

Fotograf ma zamiar kontynuować swoją serię, tym razem na terenie Stanów Zjednoczonych. Co z tego wyjdzie? Jak tam wygląda życie ludzi, którzy odcięli się od zdobyczy cywilizacji? Czekamy na efekty.

Sierra del Hacho, Hiszpania, 2013
Karpaty, Rumunia 2013
Warsztat, Pireneje, Francja 2012
Ramounat, Pireneje, Francja 2012.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów Ari Seth Cohen przedstawia modne... babcie Zdjęcia www Sieci #9, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Roztapiające się zdjęcia Jeana-Yves'a Lemoigne'a Sebastian Łuczywo pokazuje uroki polskiej prowincji i podbija Internet na świecie Spencer Tunick i jego akty wielu bohaterów Destrukcyjna natura kreacji w pracach Chrisa Slabbera Nowojorscy rowerzyści, czyli uliczny projekt Sama Polcera Pasja pełna ruchu. Prace Adama Kokota Fotografie XXI wieku - niesamowite rendery 3D 12 kilometrów nad nami. Podniebny świat stewardes na zdjęciach Briana Finke'a Portrety czworonożnych bohaterów tragedii w World Trade Center Co łączy aparat fotograficzny z zestawem perkusyjnym? Zdjęcia www Sieci #8, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego? Najpiękniejsze sceny myśliwskie i zdjęcia przyrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego Wystawa Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa. To trzeba zobaczyć!