Krótki błysk w lampach studyjnych - do czego go zastosować?

Krótki błysk w lampach studyjnych - do czego go zastosować?

Krótki błysk w lampach studyjnych - do czego go zastosować?
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Falana
07.09.2015 13:20, aktualizacja: 07.09.2015 15:20

Producenci studyjnych lamp błyskowych często podkreślają, że ich lampy dysponują krótkim czasem błysku. Co to znaczy i do czego przydaje się krótki błysk? Na dobrym przykładzie tłumaczy Jered Platt.

Zamrażanie ruchu, czasu, sytuacji to właściwie sedno fotografii. Od zawsze fotografowie chcieli zatrzymać moment. Wraz z postępem technicznym i coraz lepszą jakością chcemy uchwycić coraz krótsze fragmenty tego momentu. Z pomocą przychodzą studyjne lampy błyskowe, które dysponują krótkim czasem migawki i dużą mocą.

Jak widać na filmiku Jered zaczął od standardowych lamp, które nie dysponują bardzo krótkim błyskiem, przy jego czasie na poziomie 1/600 - 1/1800 s. woda jest nadal w ruchu co rejestruje aparat. Następnie fotograf skorzystał z trybu zamrażania ruchu lamp Profoto B1 i B2, czyli czasu błysku dochodzącego nawet do 1/19000 s. Dzięki czemu zamroził wodę w ruchu.

Najprostszym sposobem pobawienia się w ten sposób jest skorzystanie z lamp reporterskich i wysokich czułościach w zaciemnionym pomieszczeniu. Jeżeli chcemy jednak zrobić coś z większym rozmachem musimy się zaopatrzyć w szybkie lampy studyjne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)