Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć

Jedno z ostatnich wydań gazety Bild ukazało się bez zdjęć, aby zwrócić uwagę na to jak ważne są zdjęcia we współczesnych mediach.

Najlepiej sprzedająca się niemiecka gazeta Bild usunęła zdjęcia z jednego wydania gazety i wersji internetowej w ramach odpowiedzi na skargę odnośnie drastycznego zdjęcia syryjskiego dziecka, które utonęło próbując dotrzeć do Grecji.

Bild swoim posunięciem chce zwrócić uwagę na bardzo ważną rolę jaką fotografia odgrywa w mediach. W ostatnim czasie po publikacji zdjęcia zwłok trzyletniego Aylana Kurdiego, wyrzuconego na plażę w południowo-wschodniej Turcji, w mediach pojawiła się ożywiona dyskusja na temat czy publikować takie zdjęcia czy nie.

Z jednej strony szokujące zdjęcie przemawia do czytelników, za czym mogą iść konkretne działania. W końcu siła wpływowych mediów jest w dzisiejszym świecie ogromna. Z drugiej strony część gazet pokazała mniej drastyczny obraz, który dla wielu oddaje więcej szacunku ofiarom.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom Instagram wzdłuż i wszerz Rusza 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards „Some Things are Quieter than Others” Jacka Foty w Leica Gallery Marcin Dobas zaprasza na warsztaty fotograficzne w Karkonoszach Zdjęcia Marylin Monroe we Wrocławiu do 17 sierpnia za darmo Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6? Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6 Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Wacom „Create more” - bezpłatne poradniki dla fotografów i grafików "Prezydentura w obiektywie". 5 lat pracy 5 fotografów w jednej książce Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.07. - 15.08.2015 Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Zdjęcia "Praskiej wiosny" J.Koudelki, które przeszły do historii, do zobaczenia w Polsce

Popularne w tym tygodniu:

Harvard opublikował swój kurs fotografii za darmo w Internecie Yolocaust to selfie na szczątkach ofiar holocaustu. Mocna seria zdjęć obnażająca brak szacunku dla ludzkiej tragedii Aparat to nie tylko dobry obrazek na wysokiej czułości! Oto interaktywna mapka, która pomoże znaleźć najlepsze i najchętniej fotografowane miejsca na świecie W tym roku firma Canon świętuje 30-lecie systemu EOS 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI Interesująca koncepcja fotograficznego samochodu przyszłości z własnym dronem Lily miał zrewolucjonizować rynek dronów. Skończył, zanim wszedł do produkcji Kodak Ektachrome: odrodzenie legendarnego slajdu