Fotograficzne inspiracje z Instagrama – od ilustracji po chaos na biurku [cz. 7]

Co robią ludzie kreatywni na Instagramie? Pokazują swoje prace, zainteresowania, kulisy powstawania kolejnych rysunków czy projektów, oraz na potęgę inspirują innych. Dziś zatem o tych, którzy nie podbijają Instagramu „tylko” fotografią bo w kieszeni trzymają innego „asa” - rysunek, tatuaż czy...miłość do akcesoriów biurowych?

dogma_noir

https://instagram.com/dogma_noir/

Jeszcze jakiś czas temu Ula studiowała na ASP i zapełniała kartki notatnika psychodelicznymi rysunkami. Dziś jest tatuatorką związaną z krakowskim studiem Rock’n’Ink. Jak piszą o niej polskie i zagraniczne magazyny, artystką na którą warto mieć oko. Lwia część fotografii to zbiór jej prac, utrzymanych w popularnym ostatnio stylu dotwork czy będacych geometrycznymi wzorami. Dużo miejsca zajmują także pojedyncze projekty nowych tatuaży czy zdjęcia, bo fotografia jest kolejną wielką pasją Uli. Sztuka ozdabiania ciała świetnie łączy się z fotografią bo niektóre zdjęcia zapadają w pamięć nie tylko ze względu na znajdujący się na nich tatuaż. 

zenjablog

https://instagram.com/zenjablog/

Jak sfotografować to samo biurko i tą samą maszynę do pisania paręnaście razy tak, aby nie było nudno? Odpowiedz znajdziemy na instakoncie Kasi. Czego tutaj nie ma! Stylowa maszyna do pisania, kolorowe obudowy telefonów, kolorowe kredki, zestaw różnobarwnych kaczek — każda fotografia przypomina trochę zabawy z serii „Gdzie jest Wally?”, z tą różnicą że tu poszukujemy rozmaitych gadżetów. Eksplozja kolorów, ale bez bezsensownego chaosu, wszystko obfotografowane ze smakiem! Instagram uzupełnia bloga prowadzonego przez Kasię, ale przy blizszych oględzinach to on okazał się „daniem głównym”. Fani rysunków, biurowych akcesoriów i wszystkiego co kolorowe będą zachwyceni!

Zobacz również: Photoshop Mix - recenzja

prozak7

https://instagram.com/prozak7/

Prozak to graficiarz z Brazylii, a jego charakterystyczne prace można oglądać m.in. w Londynie, w Tokyo czy w Gdańsku. Swoje prace pokazuje w całości, ujawnia ich fragmenty lub prezentuje wbite w miejskie otoczenie szarych blokowisk, a także umieszczone na szybach okolicznych sklepów. Doprawia to szkicami, które są totalnie obdarte z kolorów będących elementem rozpoznawczym autora. Kto jeszcze nie uznał graffiti czy murali za sztukę, ten proszony jest o jak najszybszą wizytę na tym koncie.

pawel_swanski

https://instagram.com/pawel_swanski

Jeżeli interesujecie się ilustracją i rysunkiem nie trzeba Wam przedstawiać Swanskiego. Jego charakterystyczne grafiki ozdabiają mury, deskorolki, kurtki czy ramy rowerów. Instagram Swanskiego jest dla mnie jednym z najbardziej inspirujących miejsc na tej platformie. Widać tu dbałość o detale, morze pomysłów i klatki ze studia, pokazujące że nawet najprostszy baner czy rysunek nie jest kwestią 5 minut. Całość robi także duże wrażenie, ze względu na znikomy udział środków cyfrowych w twórczości Swanskiego. Mamy więc tusz, farby i pędzle! To także świetny przykład na to jak powinno się na Instagramie pokazywać swoje prace (nie uświadczymy tutaj żadnych pikseloz, ani niedoświetleń) tak aby były najlepszą reklamówką dla ich twórcy.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Portrety twardzieli z największego, nowozelandzkiego gangu Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Ptasie polowanie na ryby zamrożone w ułamku sekundy w idealnym momencie Mistrzostwa świata w pływaniu z niecodziennej perspektywy 10 zdjęć, które symbolizuja ostatnią dekadę według Getty Images i Canona Krótki błysk w lampach studyjnych - do czego go zastosować? Niebieska rzeka ciekłej siarki w indonezyjskim kraterze wulkanu na zdjęciach Reubena Wu Szturmowcy imperium po godzinach. Zabawny cykl zdjęć inspirowany „Gwiezdnymi Wojnami" Sekretne życie zwierząt z farmy Epickie burze na zdjęciach Erica Meola Znamy zwycięzców 5. edycja Leica Street Photo Fantastyczne nocne zdjęcia Ziemi na nowych, pełnych głębi zdjęciach NASA Długie ekspozycje w wesołym miasteczku na negatywie Leica będzie produkować pełnoklatkowe bezlusterkowce z AF? „The Dog People” - zabawne portrety ludzi, którzy naśladują swoje psy Spektakularne krajobrazy na zdjęciach laureatów konkursu 2015 International Landscape Photographer of the Year Nastrojowe zdjęcia drzew i krajobrazów w technice podczerwieni Magdalena Rajchelt i Karolina Kosowicz, czyli KaszaManna fotografii kulinarnej z Wrocławia Idylliczne wakacje na wsi bez telewizora i internetu na zdjęciach Izabeli Urbaniak „Postrzyżyny". Między dokumentem, a fikcją [wywiad] Konkurs Comedy Wildlife Photography Awards - fotografia dzikich zwierząt na wesoło Piękne kocie emocje na zdjęciach Andrew Marttila Adrian Mueller sfotografował abstrakcyjne wzory, które powstają podczas gotowania

Popularne w tym tygodniu:

Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody "Hello, Is This Planet Earth" - zachwycające zdjęcia z orbity Ziemi Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Jan Kempenaers sfotografował opuszczone obiekty w dawnej Jugosławii. Wyglądają jak statki obcej cywilizacji Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?