Sukces Pawła Kroka w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015

Sukces Pawła Kroka w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015

Paweł Krok został finalistą konkursu i ma spore szanse na zdobycie tytułu „Best Newcomer". Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone 17 września 2015 roku o czym oczywiście napiszemy na Fotoblogia.pl.
Paweł Krok został finalistą konkursu i ma spore szanse na zdobycie tytułu „Best Newcomer". Wyniki konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone 17 września 2015 roku o czym oczywiście napiszemy na Fotoblogia.pl.
Źródło zdjęć: © © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Redakcja Fotoblogia.pl
14.09.2015 13:23, aktualizacja: 17.09.2015 12:03

Paweł Krok, który w Sieci często ukrywa się pod pseudonimem artystycznym „πno” (pino) został finalistą prestiżowego konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year organizowanego przez Royal Observatory Greenwich i BBC Sky at Night Magazine przy The Queen's House. Prezentujemy nie tylko wyróżnioną fotografię, ale także zestaw najlepszych zdjęć autora.

Oto finałowe zdjęcie „H. O. M. E. etc.” (Helium, Oxygen, Methanium, Europium, etc.), które zostało wyróżnione w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2015.
Oto finałowe zdjęcie „H. O. M. E. etc.” (Helium, Oxygen, Methanium, Europium, etc.), które zostało wyróżnione w konkursie Insight Astronomy Photographer of the Year 2015.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
„Fotografia powstała podczas ostatniej zimy w Lubawce tuż przed północą. Pomimo bardzo dużego zanieczyszczenia świetlnego, zima to najlepsza pora na fotografię nocna. Przejrzystość została zagwarantowana piętnasto stopniowym mrozem" – mówi Paweł. „Stąd moje zimowe fotografowanie z reguły odbywa się w pojedynkę, a ja sam ubieram się w ciuchy, których używam podczas ataku szczytowego w górach wysokich. Niestety długie naświetlania podczas mroźnych zimowych nocy potrafi zniechęcić największego zapaleńca. Ja na szczęście nadal to uwielbiam" – komentuje Paweł Krok.
„Fotografia powstała podczas ostatniej zimy w Lubawce tuż przed północą. Pomimo bardzo dużego zanieczyszczenia świetlnego, zima to najlepsza pora na fotografię nocna. Przejrzystość została zagwarantowana piętnasto stopniowym mrozem" – mówi Paweł. „Stąd moje zimowe fotografowanie z reguły odbywa się w pojedynkę, a ja sam ubieram się w ciuchy, których używam podczas ataku szczytowego w górach wysokich. Niestety długie naświetlania podczas mroźnych zimowych nocy potrafi zniechęcić największego zapaleńca. Ja na szczęście nadal to uwielbiam" – komentuje Paweł Krok.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Paweł Krok to freelancer, podróżnik, biznesmen i miłośnik sportów ekstremalnych. Zanim rozpoczął przygodę z fotografią i podróżowaniem ukończył stosunki międzynarodowe oraz europeistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W tym samym czasie będąc jeszcze urzędnikiem państwowym szukał swojego miejsca w strukturach WOPR i GORP. Siłą rzeczy nabył tam niezbędne umiejętności i dużo doświadczenia, które w połączeniu z górską inspiracją umożliwiły wspinanie się i fotografowanie z coraz wyższych wysokości.
Paweł Krok to freelancer, podróżnik, biznesmen i miłośnik sportów ekstremalnych. Zanim rozpoczął przygodę z fotografią i podróżowaniem ukończył stosunki międzynarodowe oraz europeistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W tym samym czasie będąc jeszcze urzędnikiem państwowym szukał swojego miejsca w strukturach WOPR i GORP. Siłą rzeczy nabył tam niezbędne umiejętności i dużo doświadczenia, które w połączeniu z górską inspiracją umożliwiły wspinanie się i fotografowanie z coraz wyższych wysokości.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Zaczynał od Karkonoszy dochodząc do Tatr, Alp, Kaukazu i Andów oczywiście zawsze w towarzystwie aparatu. Jego marzeniem, które realizuje jak dotąd z powodzeniem od kilku lat, jest zdobycie korony ziemi z profesjonalnym sprzętem fotograficznym – projekt „7 Summits Photos”.
Zaczynał od Karkonoszy dochodząc do Tatr, Alp, Kaukazu i Andów oczywiście zawsze w towarzystwie aparatu. Jego marzeniem, które realizuje jak dotąd z powodzeniem od kilku lat, jest zdobycie korony ziemi z profesjonalnym sprzętem fotograficznym – projekt „7 Summits Photos”.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
„Chciałbym zrobić jak najlepsze zdjęcia z wierzchołków korony ziemi – w szczególności jeśli chodzi o merytorykę i jakość fotografii” - mówi. Jest to niezmiernie trudne, ponieważ aby zachować wspominaną wcześniej „jakość” sprzęt musi ważyć w zależności od konfiguracji od 3-5 kg. Pamiętajmy, że odpowiada to wadze śpiwora, namiotu i litra wody. W tej chwili Paweł zbiera fundusze na wyprawę na masyw Vinsona i piramidę Karstensza, które to sam organizuje. Od 2014 roku wspólnie z Arkadiuszem Makowskim prowadzi warsztaty fotograficzne w Karkonoszach i za granicą.
„Chciałbym zrobić jak najlepsze zdjęcia z wierzchołków korony ziemi – w szczególności jeśli chodzi o merytorykę i jakość fotografii” - mówi. Jest to niezmiernie trudne, ponieważ aby zachować wspominaną wcześniej „jakość” sprzęt musi ważyć w zależności od konfiguracji od 3-5 kg. Pamiętajmy, że odpowiada to wadze śpiwora, namiotu i litra wody. W tej chwili Paweł zbiera fundusze na wyprawę na masyw Vinsona i piramidę Karstensza, które to sam organizuje. Od 2014 roku wspólnie z Arkadiuszem Makowskim prowadzi warsztaty fotograficzne w Karkonoszach i za granicą.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
W tym roku autor wysłał po raz pierwszy zdjęcia na konkursy fotograficzne co zaowocowało m. in. finałem Grand Press Photo, Insight Astronomy Photographer of the Year  i DJI Aerial Photo Award oraz wyróżnieniami w The 2015 International Earth & Sky Photo Contest, IMS Photo Contest 2015, CEWE our world is beautiful, Trierenberg Super Circuit 2015 i FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2015. W fotografii skupia się na fotografii przyrodniczej, pejzażu, reportażu oraz astro krajobrazie.
W tym roku autor wysłał po raz pierwszy zdjęcia na konkursy fotograficzne co zaowocowało m. in. finałem Grand Press Photo, Insight Astronomy Photographer of the Year i DJI Aerial Photo Award oraz wyróżnieniami w The 2015 International Earth & Sky Photo Contest, IMS Photo Contest 2015, CEWE our world is beautiful, Trierenberg Super Circuit 2015 i FEP European Professional Photographer of the Year Awards 2015. W fotografii skupia się na fotografii przyrodniczej, pejzażu, reportażu oraz astro krajobrazie.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Więcej jego pięknych zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.pawelkrok.com. Fotoblogia.pl życzy dalszych udanych kadrów i sukcesu w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015!
Więcej jego pięknych zdjęć możecie obejrzeć na stronie www.pawelkrok.com. Fotoblogia.pl życzy dalszych udanych kadrów i sukcesu w Insight Astronomy Photographer of the Year 2015!© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Obraz
© © Paweł Krok / [www.pawelkrok.com](http://www.pawelkrok.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)