Nowe, bardzo jasne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców

Samyang zaprezentował dziś dwa jasne, stałoogniskowe obiektywy do systemów Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X i Mikro 4/3.

Nowe obiektywy to manualne konstrukcje o ogniskowych 50 i 21 mm. Ich jasność to odpowiednio f/1.2 i f/1.4, więc mamy do czynienia z bardzo jasnymi obiektywami.

Samyang 50 mm f/1.2 w przeliczeniu na ogniskową pełnej klatki będzie charakteryzował się kątem widzenia 75 mm dla matryc z cropem x1.5 i 100 mm dla Mikro 4/3. Zbudowany jest z dziewięciu soczewek w siedmiu grupach. Dodatkowo w konstrukcji zastosowano dwa elementy asferyczne. Nowy Samyang ma 9-listkową przysłonę, która ma zapewnić przyjemny, miękki bokeh.

Samyang 21 mm f/1.4 daje ekwiwalent ogniskowej około 31 mm dla matryc z cropem x1.5 i 42 mm dla systemu Mikro 4/3. Podobnie jak 50 mm f/1.2 charakteryzuje się 9-listkową przysłoną, natomiast jego jasność wynosi f/1.4. Obiektyw zbudowany jest w oparciu o 8 soczewek w 7 grpach, natomiast w skład konstrukcji wchodzą trzy elementy asferyczne i jeden ze szkła ED.

Co ciekawe, Samyang zaprojektował te obiektywy również pod bagnet EF-M, który do tej pory traktowany był nieco po macoszemu przez producentów trzecich. To dobry znak. Obecnie obiektywy można zamawiać w przedsprzedaży w USA w cenie 499 dolarów za 21 mm f/1.4 i 549 dolarów za 50 mm f/1.2.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Nowa edycja warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem Znamy zwycięzców konkursu Insight Astrophotographer of the Year 2015 Ważne, nowe oprogramowanie do Olympusów OM-D E-M1 i E-M5 Mark II Niemiecki "Bild" przez jeden dzień bez zdjęć Sony A7S Mark II - nowy, pełnoklatkowy korpus z ISO 409 600 Zeiss Milvus - nowa linia obiektywów do wymagających matryc Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych W akcji CashBack Canona dostaniesz nawet 1200 zł przy zakupie nowego aparatu i do 800 zł za obiektyw Canon Cinema RoadShow już we wrześniu 120 megapikseli w nowej lustrzance i 8K w produktach wideo - nad tym pracuje Canon Olympus wstrzymuje sprzedaż modelu OM-D E-M10 Mark II Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.09. - 15.10.2015 Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom Instagram wzdłuż i wszerz Rusza 7. edycja konkursu VIVA! Photo Awards „Some Things are Quieter than Others” Jacka Foty w Leica Gallery Marcin Dobas zaprasza na warsztaty fotograficzne w Karkonoszach Zdjęcia Marylin Monroe we Wrocławiu do 17 sierpnia za darmo Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6? Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6

Popularne w tym tygodniu:

Z okładki National Geographic trafiła do aresztu. Oto historia „Afgańskiej dziewczyny” Koniec Digart.pl. Onet zamyka legendarny polski serwis dla artystów Znamy ceny i dostępność obiektywów Sigma Art 24-70 mm f/2.8 oraz Sigma Art 14 mm f/1.8 Zostań fotoedytorem serwisów Grupy Wirtualna Polska Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi Eastreet 4 – rozpoczął się nabór do czwartej edycji projektu o fotografii dokumentalnej i ulicznej Ruszył konkurs na najlepsze zdjęcie natychmiastowe wykonane aparatem instax Pokaż swoje zdjęcia w ramach 7. Opolskiego Festiwalu Fotografii